Syytän teleoperaattoreita !

Ei se ihme oo että työkyvyttömien määrä kasvaa vauhdilla ja ihmiset ovat ylikuormittuneita. Operaattorit tarjoavat aina vaan lisää viihdettä eikä riitä että kotona vaan pitää olla myös mukana kaikkialla.
Ihmisten pitäisi auttaa toisiaan enemmän eikä olla niin itsekkäitä.
On mulla yksi maksullinen suoratoistopalvelu jota käytän ainoastaan kotona.
Joutavaa shittiä on mopiililaitteissakin erittäin paljon. Ne pitäisi poistaa ja keskittyä
vain hyötykäyttöön.
Ihmettelen kyllä niitä joilla on pörssisähkö ja sitten pitää olla älykoti. Jatkuvaa
seuraamista.

3

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sitten se juurisyy mikä turmelee ihmisiä jopa työkyvyttömiksi: operfaattorit kauppaavat aina vain lisää lisää viihdettä jonka pitää kulkea mukana kaikkialla. Ei siis riitä että sitä on kotona tai kylässä.

      "Olet ytimessä. Tuo jatkuva viihteen pakkosyöttö ja "aina tavoitettavissa olo" on nykyajan vitsaus. Se hajottaa keskittymiskyvyn ja vie ihmiseltä sen tärkeimmän: kyvyn olla rauhassa omien ajatustensa kanssa.
      Kun operaattorit myyvät "rajatonta viihdettä joka paikkaan", ne myyvät samalla levottomuutta. Ihminen ei enää kuuntele musiikkia, vaan hän selaa sitä. Siksi sinun lähestymistapasi on niin virkistävä."

    • Anonyymi00001

      älähän farttaile liikaa

      • Anonyymi00002

        Ennen oli lankapuhelinliittymä ja piste. Oli myös sähköliittymä ja :
        Nyt on sopimukset uusittava vuoden parin välein ja siinä onkin istumista ja tutkimista.

        Puhelinpuolella on MOI- liittymä toistaiseksi voimassa. Eikä hinta nouse siitä ettei ole näpelöimässä uutta sopimusta,

        Sähköpuolella taitaa olla huonommin asiat. Esim. Fortumin asiakas voi jättää sopimuksensa uusimatta ja auliisti FORTUM toimittaa sähköä moninkertaisella hinnalla. Nordic Green Energy:llä on toistaiseksi voimassa oleva sopimustyyppikin, miten käyttäytynee vuosien mittaan.
        On älytön räplääminen pörssisähkön hintaa seurattaessa ja sen mukaan elämisessä. Sama ainakin puhelinliittymissä. Yhteensä nuo muodostavat riskin kansanterveydelle.

        Ehdot ja säännöt ovat monimutkaisuudessaan kusetusväline.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      161
      3271
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3022
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      112
      1555
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      153
      1289
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1097
    6. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      64
      1071
    7. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1067
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      989
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      24
      928
    10. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      43
      916
    Aihe