Se pitäs noissa yhteis lähtö hiihtokisoissa panna klabot ja muut huippu hiihtäjät lähteen takaa välissä,nehän saavat aina edun kun pääsevät edestä lähteen..ei ole tasapuolista.
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Bresneviläinen väliaikalähtö ei kiinnosta TV yhtiöitä.
Ei ole mitään järkeä laittaa käänteistä lähtöä rallityyliin, helvetisti vaaratilanteita kun pitäisi ohittaa koko ajan kaikenmaailman kierroksella ohitettavia tyynenmeren saarien harrastehiihtäjiä joita päästävät kisoihin jne.
Lottokoneessa toki pallot random järjestyksessä, mutta yksinkertaisesti liikaa jengiä noissa starteissa varsinkin lyhyillä matkoilla. Kerkeä jojo pysähtyä neljän ekan ylämäen alla. Jos lähdet matkaan sijalta 40, jäät kärjestä yksinkertaisesti sen takia, että välillä jono pysähtyy kun kärki menee koko ajan eteenpäin.
Pitää olla parempi, et pääsee kärkeen.- Anonyymi00003
Se on juurikin näin
- Anonyymi00002
Väliaikalähtö helvetisti hienompi ja kiinnostavampi seurata tv-lähetyksenä, urheilullisempi kilpailla kuin ainaiset valmiinahep-vikamaalissasika-kisat. Luultavasti aikahiihto vain liian vaikea joillekin hahmottaa, jos ei osata kelloa tms.
- Anonyymi00004
Kyl noi 20 km ja yli niin massalähtönä vaan. Parhaat erottuu ja selittelijät syyttelee mitä milloinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711126
- 65916
- 86810
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72747- 46693
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko79651- 62609
- 28595
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35595IS Viikonloppu 25.-26.7.2026
Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin67581