Varsinais-Suomessa valittiin ensimmäinen eduskuntavaaliehdokas.
ilmeinen taloustieteilijä ja politiikan osaaja ja ääniharava .... ?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/30739691-d759-4be6-9fc5-9913fac66361
Äänestäisitkö 200:ssa pornoelokuvassa näytelleen naisoletetun eduskuntaan ?
48
335
Vastaukset
- Anonyymi00001
Menee ku häkä päähän PS:n mieskannattajille. Nousee PS vaalivoittajaksi ?
- Anonyymi00002
Persu-boomerit voi närkästyä ..... ?
- Anonyymi00003
PS:llä (Purralla) on pakkomielle saada vaalivoitto, Purrahan on ilmoittanut
pyrkivänsä seuraavaksi pääministeriksi - vai tämäkö "tähti" nousisi ministeriksi ? - Anonyymi00005
Hänet tunnetaan myös taitelijanimellä Puma Marianna Moore.
- Anonyymi00006
En tiedä.
En tiedä mimmim mielipiteistä tai agendasta. Lähinnä epäilyttää puolueensa. Muutenhan tyyppi vaikuttais olevan ok.
Toi näyttelijätausta ei meinas mitään, ammatti kuin jokin muukin. Hox, nytkin ministerinä jokin hiihtäjä, senaattoreina kaikenlaista painijaa ja mitälie entistä urheilijaa.
Hyvän näköinen mimmi, pitäis oikeestaan kaivella esiin jokin leffa, missä on esiintynyt.
Mutta juu, en ehkä kovin helpolla äänestäis persua. Siis vaikka kaunistakaan ehdokasta.
=DW= - Anonyymi00007
Persut ainoa puolue, joka puolustaa suomalaisuutta, mutta kun kaikki muu menee päin pers.ttä, niin ei voi äänestää vaikka olisi mikä ehdokkaana.
- Anonyymi00008
Hyi olkoon. En äänestäisi. Tuollainen "puuma" pelkällä olemassaolollaan vie ääniä pois perussuomalaisilta, antaa aina vain huonon kuvan persuista. Puoluetta tulisi voida kunnioittaa.
Ei tarvitse minun miettiä asiaa, koska kuulun eri vaalipiiriin kuin tuo.
- Anonyymi00009
kyllä tessaa äänestän
Silloin puolue saa toisen Blondin, Laura Huhtasaari yksin edustanut blondin älykkyyttä.
- Anonyymi00010
Hauskis.
Mutta tottahan, Huhtasaari tosiaan on blondi. Mä snadisti ehkä erimieltä huhtiksen älystä. Siis mulla vähän mielipide, mimmi on ehkä yllättäenkin kohtuu terävä tapaus. Se vaan ammattimainen politiikko ja joikaa persujen lauluja.
Vähän samanlainen tapaus kuin persujen puheenjohtaja. Purra toki myös blondi. Mutta mulle tullut käsitys, pirun taitava ja tosissaan duunia vääntävä mimmi. Ei missään nimessä mikään bimbo. Se vaan ton puolueen agenda on tollanen.
Mun laskujen mukaan siis persuissa on aika monta blondia jo ennestään, tää po. mimmi vaan yks vaaleetukkanen lisää jengiin. Tämän meiningistä politiikassa en osaa antaa mitään arviota.
Mutta sä ite kyllä suhtauduit nyt mimmiin tosi rasistisesti ja halveksuvasti. Hyihyi.
Korostan siis, en ite todellakaan ole persujen kannattaja. Enkä ole kyllä rasistikaan. Pidän kyllä blondeista ja pornostakin. Mutta se ei tarkoita, että ite äänestäisin tota pimatsua. Kun äänestyspäätöksen pitää kyllä perustua asialinjoihin. Ei ehdokkaan kuppikokoon tms.
Siis, kirjoitin tämän kommentin, koska sä ite syyllistyit hyvin rajuunkin rasismiin ja sukupuoli eriarvoisuuteen ja kaikenlaiseen muuhunkin totaalituubaann omassas. Hyihyi!
=DW= Anonyymi00010 kirjoitti:
Hauskis.
Mutta tottahan, Huhtasaari tosiaan on blondi. Mä snadisti ehkä erimieltä huhtiksen älystä. Siis mulla vähän mielipide, mimmi on ehkä yllättäenkin kohtuu terävä tapaus. Se vaan ammattimainen politiikko ja joikaa persujen lauluja.
Vähän samanlainen tapaus kuin persujen puheenjohtaja. Purra toki myös blondi. Mutta mulle tullut käsitys, pirun taitava ja tosissaan duunia vääntävä mimmi. Ei missään nimessä mikään bimbo. Se vaan ton puolueen agenda on tollanen.
Mun laskujen mukaan siis persuissa on aika monta blondia jo ennestään, tää po. mimmi vaan yks vaaleetukkanen lisää jengiin. Tämän meiningistä politiikassa en osaa antaa mitään arviota.
Mutta sä ite kyllä suhtauduit nyt mimmiin tosi rasistisesti ja halveksuvasti. Hyihyi.
Korostan siis, en ite todellakaan ole persujen kannattaja. Enkä ole kyllä rasistikaan. Pidän kyllä blondeista ja pornostakin. Mutta se ei tarkoita, että ite äänestäisin tota pimatsua. Kun äänestyspäätöksen pitää kyllä perustua asialinjoihin. Ei ehdokkaan kuppikokoon tms.
Siis, kirjoitin tämän kommentin, koska sä ite syyllistyit hyvin rajuunkin rasismiin ja sukupuoli eriarvoisuuteen ja kaikenlaiseen muuhunkin totaalituubaann omassas. Hyihyi!
=DW=Enemmän vitsi kuin rasismia, Pee puolueen edustajien ulostulot ovat tahallisen trump rasistisia kun kyse on maahanmuutosta.
- Anonyymi00011
Pertikki kirjoitti:
Enemmän vitsi kuin rasismia, Pee puolueen edustajien ulostulot ovat tahallisen trump rasistisia kun kyse on maahanmuutosta.
Suoraa rasismia.
Ei se paskaa lässytämällä miksikään muutu.
Sä nyt esittäynyt ihan yhtä vakavaksi rasistiksi, kuin haukkumasi persut ovat mielestäsi.
Mieti edes sekunti mitä kirjoitit.
=DW= Anonyymi00011 kirjoitti:
Suoraa rasismia.
Ei se paskaa lässytämällä miksikään muutu.
Sä nyt esittäynyt ihan yhtä vakavaksi rasistiksi, kuin haukkumasi persut ovat mielestäsi.
Mieti edes sekunti mitä kirjoitit.
=DW=Inhoaminen ei ole rasismia.
Tämäkin juttu jonka äsken luin.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/orpon-kanslia-salaa-silmienvaantelykohun-viestit/9294006
- Anonyymi00012
Pitkähkö ura seksifilmeissä takana, 1997 - 2019 (IMDb mukaan). Urallaan varmaan monen kokoosta ja väristä mulukkua lutkuttanu. Ei siinä mitään,
Puuman Cv ei ainakaan oo tyhjää täynnä kuten Riikalla ennen poliittista uraa.- Anonyymi00032
Kovasti tiedät mitä hän on tehnyt,hahhaa silti katselet eikös se jo todista mikä olet
Siis kaksois moralisti
- Anonyymi00013
Puuma on saanut aisaa rakoonsa enemmän kilsoja kuin mitä Mietaanjussi on ikänänsä suksilla hiihtänyt.
- Anonyymi00014
En. Pääsikö jo unohtumaan se maksullinen, joka guli julkisuuteen o.ista touhuistaan? Tietenkin pääsi unohtumaan, kun se lakaistiin kiireesti maton alle, mutta tästä puhutaan ja media kirjoittaa pitkään ja hartaasti. Onhan kyse persusta🤣
- Anonyymi00016
No ei kait ole enää mikään nais"oletettu"
En äänestä perussuomalaisia- Anonyymi00018
Ihan persuusta persut muutamaa hassua lukuunottamatta..
On siinä poijat mamutusta ehkäisevä puolue kerrakseen joka toppaa kaikki muut paitsi Ukrainasta saapuvat.
70.000 maamme ukroa joilla kyrilliset aakkoset ei noinvaan suomenkieltä kirjoita.
Maatalouteen tietty halpatyövoimaa ja mansikoita poimimaan kelpaa kesällä.
- Anonyymi00017
Se mitä on tekeny ennen , ei tarkoita mitä tekee nykyään joten valkkaisin. En ole puolueen äänestäjäkuntaa.
Ihmisille kuulkaas katsokaas pitää antaa armoa/uus mahrollisuus.- Anonyymi00020
Onko hän tuota itse pyytänyt, eli onko kyseessä muka katumus?
Persut menetti nyt ainakin yhden äänen. Ei enää entisenkään vertaa vakavastiotettava, aito, poliittinen puolue. - Anonyymi00025
Sehän sanoo Iltalehden linkissä olevansa nykyäänkin pornonäyttelijä.
Mitä annettavaa sillä on maan asioitten hoitoon ?
- Anonyymi00019
Se on ammatti siinä, missä joku "ifluensserikin"
"Persuoletettu" muuttuu aidoksi persuksi puheidensa perusteella....en äänestä- Anonyymi00022
No ei kyllä ole ammatti siinä kuin muutkin.
- Anonyymi00030
Kristillisten puolueen jeesusteluporukkaan ei päässyt, joten persupuolueen jäsenyys pelastaa tyttörukan.
- Anonyymi00021
Suomen Cicciolina. Kait eduskunta järjestää hälle työhuoneeseensa leveän, kultakoristeisen sängyn, peileineen? Himokasta taustamusiikkia ja huokauksia? Ja tarkistaa, ettei missään pörise salakameroita?
https://www.youtube.com/watch?v=GlpDf6XX_j0
* - Anonyymi00023
PS ei ole ikinä ollut uskottava puolue. Täyttä pelletouhua.
Ne haluavat vain kaikkien hölmöjen äänet päästäkseen
lapioimaan rahaeliitille rahaa. Mikä lie motiivi ?- Anonyymi00033
Sitten nauravat ja tekevät leikkiä keskenään nahoista ämmistä jotka heitä äänestää Yksiki kehui kovasti että kyllä akat heitä äänestää kun vetää oikeasta narusta, siis haukkuu siirtolaisia hieman ja haluaa ne maasta pois niin on taattu ääni ps puolueelle . Kukin tyylillään
- Anonyymi00024
Siinä tapauksessa kyllä, että hän on ihan oikeasti nainen eikä mikään hemmetin "oletettu".
- Anonyymi00027
Hmmm. On naisia ja naisia. Aidosti naisellinen nainen ei esiinny pornoleffoissa, ei näyttele, ei myy itseään.
- Anonyymi00026
Läpimeno on varma. Me tulemeen maksamme hänelle yli 8000 euron palkkion
ja luontaisedut.- Anonyymi00028
Voimme jo ennalta varautua lukuisiin skandaaleihin, tietovuotoihin, kiristyksiin ym. Eduskunnassa.
- Anonyymi00029
Ensi vuonna viimeistään on eduskunna pikkujoulut peruttava :D
- Anonyymi00031
Ei se pornoleffoissa näytteleminen ihmistä huononna. Jos arvot ja ajamansa asiat osuu, niin mikä ettei. Paitsi että en äänestäisi, jos kerran on persu.
- Anonyymi00034
Mitä annettavaa ko. ihmisellä on yhteiskunnallisiin asioihin ? Jos leipänsä saa
pornoelokuvissa pantavan olemisesta ei taida paljon päässä olla. - Anonyymi00038
Anonyymi00034 kirjoitti:
Mitä annettavaa ko. ihmisellä on yhteiskunnallisiin asioihin ? Jos leipänsä saa
pornoelokuvissa pantavan olemisesta ei taida paljon päässä olla.Eiks se nyt ole sama, paneeko studion kameran takana vai omassa makuuhuoneessa.
- Anonyymi00035
Myös silmä-missiä on pyydetty jonkin puolueen ehdokkaaksi.
- Anonyymi00037
Epäilemättä PS:n.
- Anonyymi00039
En äänestäisi, mutta PS:n kannattajiin menee kuin häkä päähän ?
- Anonyymi00040
Osoittaa arvostelukyvyn puutetta pornoilijalta mennä ehdokkaaksi.
- Anonyymi00041
Varmaan tää pornoilija laittaa vanhusasiat kuntoon ???????????
- Anonyymi00042
Varmaan ainakin yrittää.
"Söderströmin toinen keskeinen teema on sote, tarkemmin vanhushoiva. Hän kertoo toimineensa äitinsä omaishoitajana, kunnes luopumisen aika koitti. Söderström sanoo, että vanhusten tilanne Suomessa on järkyttävä, eikä omaishoitajan asema ole kunnossa" - Anonyymi00043
Anonyymi00042 kirjoitti:
Varmaan ainakin yrittää.
"Söderströmin toinen keskeinen teema on sote, tarkemmin vanhushoiva. Hän kertoo toimineensa äitinsä omaishoitajana, kunnes luopumisen aika koitti. Söderström sanoo, että vanhusten tilanne Suomessa on järkyttävä, eikä omaishoitajan asema ole kunnossa"Kuka sille "vaaliteeman" laati ? Ei se pornotähden aivoilla ole tehty.
- Anonyymi00044
Anonyymi00043 kirjoitti:
Kuka sille "vaaliteeman" laati ? Ei se pornotähden aivoilla ole tehty.
Jos ihmisellä on aivot ei se julkisesti ala paneskelemaan 200 filmissä.
- Anonyymi00046
Anonyymi00044 kirjoitti:
Jos ihmisellä on aivot ei se julkisesti ala paneskelemaan 200 filmissä.
Eikä kukaan kellä on aivot mene PS:n ehdokkaaksi.
- Anonyymi00045
Vetävän työnäytteen, antaa pornosaitilla, kävin lyhyen varvin tsiikaas.
Mottona: Ei se soutamalla kulu.- Anonyymi00047
Mitä asiaa se ajaa ? Pornofilmiteollisuudelle tukia ?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36812359Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2565403Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002635Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271862No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59736