Tähän on tultu Suomessa

Anonyymi-ap

Suomeen perustetaan vain naisia ja lapsia kuljettava taksi naiskuljettajineen!
Järkyttävällä, holtittomalla, tuhoisalla MAAHANMUUTTOPOLITIIKALLA, jota Sdp:n johdolla Keskusta ja muut vihervasemmistopuolueet ovat harjoittaneet ON SEURAUKSENSA.
Maailman turvallisin taksipalvelu on peruuttamattomasti pilalla! Mitä sanoo turistinainen, joka joutuu raiskatuksi matutaksissa?
Rovaniemellä viranomaiset varoittavat turisteja ulkomaalaisten takseista, jotka perivät ylihintaa ja joilla ei edes ole lupia eikä kaikilla ajokorttiakaan paikallistuntemuksesta puhumattakaan.

6

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      DUBAIssa oli vaaleanpunaisia takseja, joita ajoi aina naiskuski. Se oli paikallinen keino edistää tasa-arvoa muuten niin koirasvaltaisessa maassa.
      Se on tosi, että Suomen taksihommeli on pilalla. Tosin hinnatkin on laskeneet, ajelin aikoinaan Vantaan lentoasemalta useinkin kunnan piikkiin keskustaan taksilla. Kyyti maksoi 40e. Tänään se maksaa saman vaikka kustannukset on vissiin nousseet 15-20 vuojen aikana.

    • Anonyymi00002

      Thaimaassa sai modernin tuk tukin kyydin sadalla bahtilla, eli ei maksanut juuri mitään. Matka sai olla pidempikin, eikä hinta noussut.

    • Anonyymi00003

      Berneri teki taksi uudistuksen joka mahdollisti kaikkien hankkimaan taksi luvan.
      Nyt sitten maksetaan seurauksia mitä se vapauttaminen mahdollisti kaikille.
      Muuten siinä oli mukana myös PS puolue apupuolueena kepulle.

    • Anonyymi00005

      Aika pieni mahdollisuus tulla raiskatuksi, jos valitsee valkoihoisen kuljettajan.
      Voiko sen valita puhelimella tilatessa?

    • Anonyymi00006

      Suomalainen kuljettaja on luotettava.
      Toki yhden poikkeuksen tiedän, kävi naisasiakkaan kimppuun, mutta kärähti kun nainen tuli taksikopille kyselemään, kuka oli kuljettaja. Pieni paikkakunta, jossa tiedettiin kuka minkin keikan ajoi.
      Melkoinen mainehaitta kuljettajalle.
      On nykyisin OVO toimitusjohtaja(opintoja vailla oleva 🤣🤣)

    • Anonyymi00007

      ...ilmankos se "Pärnänen" Ruotsiin pakeni , ei iljennyt katsella aikaansaannoksiaan , ei kuunnella arvostelua ... vai oliko alunperinkin jonkun lähettämä , asioita sotkemaan postitettu ...?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      375
      9918
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      94
      6278
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      387
      5955
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      160
      4346
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3642
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      87
      3228
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      93
      3195
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      6
      2946
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      2892
    10. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      63
      2889
    Aihe