Joutsan sivulla roikkuu jonkinmitättömän pikkupaikkakunnan oloihin liittyviä kirjoituksia. Ne on ehdottomasti poistettava Joutsan sivulta. Kirjoitelkoot latojensa seiniin.
Väärä osoite
Anonyymi-ap
10990
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eikö mitä . Näiltä sivuilta poistuisi ainoa järjen ääni .
Kylän vitsiniekka?
Hyvä avaus, kaikki eivät ymmärrä Joutsan Metropoliasemaa maamme keskeisenä vaikuttajana.
Eivätkä mitättömän Luhangan kylän juntteja ruikuttamassa vieraalla sivulla!
Ketään ei Joutsassa kiinnosta pysyykö minikylä Luhanka jossakin pinnalla vai ei. Ihan sama!
Luhankalaiset haisevatkin pinttyneelle menneisyydelle. Joutsassa asioivat turistit luulevat että tänne kaupunkireissulle tunkevat haisulit ovat joutsalaisia.
Hienoa että Luhangassa asioita mietitään ja ehdotellaan . Oletan että Jyväskylään rikas /varakas Luhanka liitetään . Velkainen Jousa on kuin kerjäläinen keppinsä kanssa tyhjyyttä kumiseva sahtipönttö . Kunta mikä elää pakolaisten kustannuksella .
Hyvä jos niistä pakolaisista on jotain hyötyä.
Persaukinen ja sisäsiittoinen Luhanka olisi Jyväskylälle taas yksi Keltinmäki lisää. Ei siellä sellaisia enää kaivata, Muurame sen sijaan on tavoiteltava kunta.
Muurame on piikki J:kylän anuksessa , teollisuutta ja veronmaksajia ja juuri niistä on opiskelijakaupungissa pula .