Edes suden jahtaaminen loppuu nyt

Anonyymi-ap

Muita jahdattaviahan noille höperöille ukkeleille maakuntien korpien kätköissä riittää. Kaikki karhusta pienemmät jahdataan kyllä uuvuksiin. Onko huomioliivit päällä, entä räikeä lippis peittämässä kaljua ? Onko lippiksessä edes tarpeellista hikinauhaa ?
Voi olla, että entisaikaan emäntä keitteli sopat ja lihat, luistakin jauhoi saippuat, mutta ei enää ! Tulevat sukupolvet ei eläimiä tapa, pakollisen kiintiön hoitaa poliisi, joka ei mitään metsästysrinkiä siihen tarvitse ! Tollaisille "miehillekö" pitäisi vielä puolisoa katsoa ! O tempores, o mores.

3

490

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ei ne ukkelit mitään puolisoa tarvitse. Metsästysseura on niitten puoliso ja useinmiten hirvien metsästysorgiat päättyvätkin metsästysmajalla orgioihin.

    • Anonyymi00002

      Asfalttiprins.....ööööööö......huvimetsästysneuvos sä oot.
      Ja se riittää sinulle.

      • Anonyymi00003

        Eiköhän se metsästysoikeus liity maan omistamiseen, ei suinkaan suomi24 palstan mielipiteisiin? Maanomistajat antaa maansa metsästysseurojen käyttöön joiden jäseniä maan omistajat yleensä on? Siinä ei metsästyksen vastustajilla ei ole sananvaltaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      303
      1250
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      311
      1221
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      968
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      89
      951
    5. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      909
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      899
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      752
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      14
      638
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      588
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      3
      587
    Aihe