Kaikenlainen enimmäkseen epäasiallinen ja selvästikin kouluttamattomien ihmisten katkera räksytys tällä muuten laadukkaalla keskustelupalstalla osoittaa kepulaisten ja vasemmistolaisten kateuden Perussuomalaisten menestystä kohtaan. Ja erityisesti siihen että aito tolkun hallitus ei ole kaatunut säälittävästä räksytys een. Kansan järki-ihmisten muisti on edellisen hurlumhei-hallituksen karmeasta ajasta ja kuinka vastuullisille ihmisille jätettiin valtava velkaperintö josta kaikki ikävät ilmiöt kumpuavat.
Kyllä KANSA tietää että Riikka ja kumppanit ovat tehneet hyvää työtä ja asiat olisi kurjemmin ilman heitä. Ja Mestari puhemiehenä on kuuluisa sekä arvostettu kansainvälisesti.
PERUSSUOMALAISET AIHEUTTAVAT KATEUTTA
23
261
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kyllä ne ovat harmia aiheuttaneet - ei voi mistään olla kateellinrn.
- Anonyymi00004
Taidat itse olla niitä KIEROILIJOITA
- Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
Taidat itse olla niitä KIEROILIJOITA
Eiköhän suurimmat muutamat kieroilijat ja valehtelijat tunneta oikein hyvin? Tuhonneet monien oikeudet olla eri mieltä -siis totuuden puhujia . Mikäli olet eri mieltä se on ulos - näin se toimii
- Anonyymi00002
Erinomainen kirjoitus!!!!
Bravo! - Anonyymi00003
Demarit ja niistä vielä kiihkeämmät kommunistit eli vasemmistoliitto sekä KESKUSTA kuuluvat historian likaviemäriin. Nämä puolueet ajoivat Suomen rappioon josta nyt noustaan ylös. Näiden puolueiden kaverina on myös anarkistien viime aikojen haitallisin puolue vihreät!!!!
- Anonyymi00005
Ja Bensiini on edullista. ❤
- Anonyymi00007
Kuka sanoi , ettei eläkkeistä leikata.? Nyt niitä aletaan leikkaamaan.
- Anonyymi00011
Eiköhän siihen viemäriin mahda persut olla menossa. Eikä tule ikävä.
- Anonyymi00021
ja kepu pettää aina. AINA.
- Anonyymi00008
MET äänestetään Perussuomalaisia!!!!
- Anonyymi00009
Ei herätä persut kateutta, ainoastaan myötähäpeää ja sääliä.
- Anonyymi00013
Minulla ei sääliä, mutta häpeää suuresti
- Anonyymi00015
Meillä ollaan ylpeitä perussuomalaisista. Demarien ja Kepun ylivalta oli kansan sortoa.
- Anonyymi00018
Se tämä perussuomalaiset voittavat vaalit ja ovat seuraava pääministeripuolue.
- Anonyymi00023
Anonyymi00018 kirjoitti:
Se tämä perussuomalaiset voittavat vaalit ja ovat seuraava pääministeripuolue.
Kenen kanssa meinaa Purra hallituksen muodostaa?
- Anonyymi00010
Todella laadukasta perussuomalaisten politiikkaa. Suomessa eu:n suurin työttömyys. Ilman persujen onnistunutta köyhät kyykkyyn politiikkaa olisimme ykkösiä maailman mittakaavassa. Nyt vain Euroopassa.
- Anonyymi00012
100000 työtöntä mamua. Niiden tänne haalimisesta saa kiittää aivan muita kuin persuja. Ja monista muista ikävyyksistä.
- Anonyymi00014
Kainuussa pikäaikaistyöttömät maan suurin.
- Anonyymi00016
Suomi ULOS EU:sta niin ei ole enää EU:n suurin työttömyys. Koko EU:sta ei ole ollut kuin haittaa Suomelle.
- Anonyymi00017
Anonyymi00016 kirjoitti:
Suomi ULOS EU:sta niin ei ole enää EU:n suurin työttömyys. Koko EU:sta ei ole ollut kuin haittaa Suomelle.
EU: n nuoleminen, ilmastohumppa ja mamutus ovat lähes tuhonneet Suomen. Sanna unohtamatta.
- Anonyymi00019
Perussuomalaisten puoluehallitus teki vuonna 2018 päätöksen hajauttaa sijoitetun omaisuutensa riskiä. Puolue päätyi sijoittamaan kultaan jäsenmaksutuloilla kerättyä omaisuutta...
Kullan huima arvonnousu teki puolueesta rikkaan – perussuomalaisista kultamiljonääri
Perussuomalaiset-puolueen kultasijoitusten arvo on noussut jo noin kolmeen miljoonaan euroon.
Entäs Suomen Pankki?:
"Kauppalehti 11.2.2026
Kulta
Suomen Pankki myi kultaa juuri ennen kuin se raketoi ja osti dollaria, joka sitten putosi"
Yhyyyyy... prkl ..tana ...-- Anonyymi00020
Persujen SYY!!!!!
- Anonyymi00022
Tuommoisesta kirjoituksesta sinulla on mahdollisuus ehdokkaaksi.
Kuitenkin sinä kirjoitat vain niille jotka haluavat juuri näitä ajatuksia lukea.
Kirjoituksessa on paljon asiavirheitä ja ne huomataan kyllä kun lukee muitakin uutisia kuin sinä luet.
Lisäksi näköalattomuutta esiintyy .
Mielistelyä ei kannata harrastaa koska siinä tulee ylilyöntejä helposti.
Kaikkea hyvää sinulle.
T. toinen PS
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708