Olympiakomitean Pelastaja

Anonyymi-ap

Eero Hirvonen

Lähellä oli jo tilanne, että edellisten mitalittomien arvokisojen jälkeen tuolit olisi tyhjennetty.

Vielä kun yleisurheilu saadaan mitalikantaan, suomalaiset voivat taas arvostaa itseään.

5

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Suuria tehtäviä, monien komiteoiden ja itsetuntojen perustoja, kansakuntien kurkihirsiä on sälytettynä maan poloisten hiihtelijöiden ja hyppijöiden niskaan.

      Eero kantoi onneksi kuormia, Suvi petti tänään.

    • Anonyymi00002

      Heh, suomalaiset noin puoli joukkuetta ihan liikutuksesta sekaisin mitalin myötä. Löytyyköhän seuraaviin kilpailuihin tarvittaessa varamiehiä osallistujiksi ja huoltokopille, jos nuo eivät tokene enää tuosta? Onneksi ei heti seuraavina päivinä ilmeisesti jatku ohjelmat.

    • Anonyymi00003

      Tänään pitää vetää naatinnolla tajunnan häviämisen rajamaille. Ohjenuorana Seppo Rädyn neuvo Atlantassa Heli Rantaselle.

      • Anonyymi00005

        Taisi mennä Sepon neuvo Friidalle, sehän veti niin että fittan repee ja leviksetkin.


    • Anonyymi00004

      Katsokaapa vaikka tekstitv:stä mitalitaulukkoa... Ja varsinkin Norjan ja Ruotsin mitalisaldoja

      Ei mulla muuta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      132
      8396
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      501
      7656
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      222
      5719
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      97
      4785
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4664
    6. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      170
      4517
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      110
      4497
    8. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4375
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      14
      4216
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3850
    Aihe