Rupesi Alwaria mietityttämään tuo auton vuokraus Torremolinoksessa. Vaan joissakin opuksissa kun kerrottiin vuokarausliikkeiden vaativan luottokorttia vakuudeksi...onnistuneeko tuo ilman kyseistä korttia,sanokaahan te jotka olette autoa tuollapäin vuokranneet? Niin ja minkähintaista tuo auton vuokraus sielläpäin on ?
Auton vuokraus
1
359
Vastaukset
- ammattilainen
Juu, totta puhut. Yleensä varsinkin kansainväliset ketjut ovat hyvinkin tarkkoja luottokortti maksusta. Isommissa erkoisautoissa monesti tarvii jopa kaksi.
Tieten pienemmät vuokraamot ja jotkin lomakohteiden vuokraamot vuokraavat käteisellä. Kannattaa melkein etukäteen olla yhteydessä paikkaan niin ei tule ikäviä ylläreitä ja kerkeää tilata kortin valmiiks.
Visa Electronia ei kelpuuta luottokortin sijasta.
Toivottavasti auttoi sinua. =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi
Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh2241813- 821143
Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm112968- 83964
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp87827- 119754
- 111743
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante117638- 21622
- 48617