Haluan asua äitin luona.

Anonyymi-ap

Olen siis 15-vuotias ja asun kumpienkin vanhempien kotona, mutta haluaisin asua äitillä, koska isä ei anna elää normaalisti. Isä luulee voivansa päättää siitä, että mulla ei ole mitään omaa, ei somea, en saa käyttää edes käteistä, ei ole pankkikorttia, mitä teen?🙏🏻→

Mulla ihan oikeasti ei ole kauhean hyvä olla isän luona

4

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Olet 15 v, jo 12 vuotiaan sana painaa eli, jos haluat äitisi luona asua, on sinua kuunneltava! Tämä sosdutantoillekkin tiedoksi. Ainoa, mitä et kertonut, on se, että onko äitisi kykenevä huolehtimaan sinusta? Siksi kyselen, koska sinut on ilmeisesti määrätty isällesi.
      Some ei ole tärkeä, se on valhemaailma, tästä olen isäsi kanssa samaa mieltä, mutta siitä en ole, ettet saa rahaa käyttöösi. Oletko puhunut isäsi kanssa tästä, miksi ei anna rahaa? Et nyt varmaan tarvitsisi paljoa per viikko, mutta toki vaatteita, hygienia ym ns omia juttuja kyllä sinun ikäisesi tarvitsevat.

    • Anonyymi00002

      Mene äitisi tykö ja elä ihan normaalia nuoren elämää.

    • Anonyymi00003

      Ei mua silleen some kiinnosta, mutta olisi se ihan kiva kokeilla, kaikilla muillakin on. Sekä mulla on omaa rahaa, mutta en yleensä saa käyttää sitä, ehkä tosi harvoin

    • Anonyymi00004

      Dunja:
      Laittoiko äitisi sinut asialle?
      Miksi et pyydä pankkikorttia äitisi nimiin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      40
      2226
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      51
      1802
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      132
      1727
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1356
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1080
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      62
      949
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      847
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      821
    10. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      269
      812
    Aihe