Eipä sitä kukaan aikanaan kauheammin raivonnut, kun Porvoossa eräs perheenäiti polttomurhasi kaksi lastaan vuonna 2004.
Olisiko syynä siihen ihan se, kun tämä polttomurhaaja sattui olemaan valkolainen..?
Tuli vain mieleen siitä, kun tämä Savonlinnan tapaus nosti aika hitonmoisen nettiraivonkin muun lisäksi.
Vaikka ei silti, todella kauheita ja vastenmielisiä rikoksia nämä tällaiset.
Mutta mielestäni tosiaan tällaisisa tapauksissa ei kenenkään "rotutaustat" meinaa mitään, siinäkään tapauksessa, vaikka niistä kuinka yritettäisiin tehdä jotain asiaan liittyvää.
Murhapoltot
11
382
Vastaukset 11
- Anonyymi00004
Mitä Boston liittyy tähän, tupakkamerkkinä tai kaupunkina?
Käsittääkseni ei mitenkään, vai onko teillä joku pointti tuossa?- Anonyymi00006
Nämä Bostonista hölisevät ovat samoja tyyppejä, jotka heittelevät tänne ääliömäisiä ja puhkikuluneita Mertsi&Rainer -puujalkavitsejä, jotka eivät naurata ketään. Kyllästyttää, mutta kun heille on lusikalla annettu, ei voi kauhalla vaatia. Itse ilmeisesti kuvittelevat olevansa hyvinkin huvittavia.
- Anonyymi00008
Anonyymi00006 kirjoitti:
Nämä Bostonista hölisevät ovat samoja tyyppejä, jotka heittelevät tänne ääliömäisiä ja puhkikuluneita Mertsi&Rainer -puujalkavitsejä, jotka eivät naurata ketään. Kyllästyttää, mutta kun heille on lusikalla annettu, ei voi kauhalla vaatia. Itse ilmeisesti kuvittelevat olevansa hyvinkin huvittavia.
No joo, olen huomannut noita samoja Mertsi ja Raineri-höpinöitä vähän joka ketjuun.
Ei kyllä naurata ketään, korkeintaan heitä itseään.
Mutta juu, ei voi osua jos sihti on pielessä.
Rasittavia.
Ovat kaiketi valkolaisia kuitenkin esittäen jotain..
Tai sitten jotain nulikoita muuten. - Anonyymi00012
Anonyymi00008 kirjoitti:
No joo, olen huomannut noita samoja Mertsi ja Raineri-höpinöitä vähän joka ketjuun.
Ei kyllä naurata ketään, korkeintaan heitä itseään.
Mutta juu, ei voi osua jos sihti on pielessä.
Rasittavia.
Ovat kaiketi valkolaisia kuitenkin esittäen jotain..
Tai sitten jotain nulikoita muuten.Ovat valkolaisia: kaaleet eivät lähettele noin mauttomia ja typeriä juttuja. Ja kirjoitusten tasosta päätellen ovat korkeintaan koulun keskiasteikäisiä nulikoita tai sille tasolle henkisesti jämähtäneitä.
- Anonyymi00014
Anonyymi00012 kirjoitti:
Ovat valkolaisia: kaaleet eivät lähettele noin mauttomia ja typeriä juttuja. Ja kirjoitusten tasosta päätellen ovat korkeintaan koulun keskiasteikäisiä nulikoita tai sille tasolle henkisesti jämähtäneitä.
Juu, ajattelin myös samaa. Ja kun tuskinoa romaninuoretkaan alentuvat ihan tuon tasoiseen "läpänheittoon".
Ja pakko olla jollain tasolla vähän heikkolahjainen/lapsenmielinen, ellei sitten oikeasti ole jotain 13 vuotiaita pölöjä.
Kuten meillä päin, missä itse vartuin, tuon tasoisia puhuttiin aina apukoululaisina.
Liian hölmöjä normikouluun, mutta ei tarpeeksi hölmöjä kyitenkaan mihinkään toimintakeskuksiin tm laitoksiin. - Anonyymi00017
Anonyymi00012 kirjoitti:
Ovat valkolaisia: kaaleet eivät lähettele noin mauttomia ja typeriä juttuja. Ja kirjoitusten tasosta päätellen ovat korkeintaan koulun keskiasteikäisiä nulikoita tai sille tasolle henkisesti jämähtäneitä.
Salli mun nauraa. Herranen aika ! Esimerkiksi Facebook on täynnä romanien aivan kertakaikkisen älytöntä tekstiä. Siinä on sitä mauttomuutta niin että ei voi kuin ihmetellä millä tasolla se väki oikein on.
- Anonyymi00018
Hahhaa… ai tarkoitatko sitä ainaista mantraa kun puhutaan vertauksilla ja lisätään ylimääräsiä ja ollaan sakkiaan myöten mitä rumemmin.. ja kaikki mitä puhutaan puhutaan itelleen. Siis niin älykääpiöitten juttuja ettei enempää voi olla.
- Anonyymi00010
Netti oli silloin vielä hakusessa.
- Anonyymi00013
Kyllä netti oli jo tuolloin olemassa ihmisten käytössä, jos nyt vaikka olikin "alkeellisempi" kuin nykyään.
Eli ei nyt todellakaan selitä asiaa, ainakaan pelkästään eikä suurimmaksi osaksi edes. - Anonyymi00015
Ei tietenkään valkolaisten rikoksista mitään puhuta. Mitä sairaampia asioita valkolaiset tekee, sen terveempää se on.
Ja jos tekevät samanlaisia ja saman tasoisia rikoksia, kuin romanit, valkolaisen tekemänä se on normaalia ja hyväksyttävämpää ihan sen vuoksi jo, koska valkolaisia on enemmän kuin romaneita.
Näin se logiikka etenee ja elää..
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a6491424- 1141373
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta198929Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.327875Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä231809- 58723
Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht233687Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o175671Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88630Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut21591