Anttola joutuu

Anonyymi-ap

Kovaan paikkaan.

Onko uudeksi kansallissankariksi ?

22

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kikkopello on armoton kotikisoissaan ja Anttolalla ei ole kiriä. Kikko ei jarrutellut Zorziin.

    • Anonyymi00002

      Tämä mies munasi mitalin kun lähti löntystelemään!

    • Anonyymi00004

      Aivan turha mies koko kisoissa!

    • Anonyymi00005

      Suomen hiihdon tärkein asia tuntuu olevan taktiikkaa ja helvetinmoinen ylianalysointi, ainakin selostajien mukaan. Ikävä kyllä ei näytä tuo tyyli tuottavan kuin 4-7. sijaa. Nytkin Vuorinen taktikoi ja jäi pitkään viimeiseksi, oliko järkee. Mitä taktikot tähän sanoo.

    • Anonyymi00006

      Jessus miten ärrrsytttävä kommenttaattori oli taas äänessä, Nousiainenko sen jäbän nimi oli. Puhe kummallista puuromaista sösellystä, josta vaikea saada selvää! Minulla on pari teini-ikäistä sukulaispoikaa jotka puhuvat samalla tavalla, mutta em. nousiainen taitaa olla jo aikuinen mies!
      Ja mitä hänen asiantuntemukseen tulee niin hui hai! Höpötti jotain että Pellegrino ei pysty saamaan Anttolaa kiinni, mutta kuinkas kävikään. Luulisi että YLE:llä, 500 miljoonan euron budjetillaan olisi varaa palkata parempia asiantuntijoita, ja tarvittaessa antaa heille puhekoulutusta!

      • Anonyymi00014

        Sinulla on ongelma puheen ymmärryksessä. Ville Nousiainen puhuu loistavaa Kouvostoliittoa.


    • Anonyymi00007

      Eikö ketään muuta ois ollu laittaa tämän tilalle!

      • Anonyymi00019

        En usko et tilanne ois muuttunu vaikka Joni Mäki ankkurina


    • Anonyymi00008

      Koska kisapappia ei huolittu mukaan, olisi hengellisiä asioita pitänyt palkata hoitamaan Juha Mieto.

      Tappomeininki jäi puuttumaan, kaikilta.

      • Anonyymi00016

        Joo, Mietaa pysykolookiksi.

        Ei istuta illalla hotellin baarissa birralasin ääressä, vaan villasukat jalakaan ja käydään hipsuutteloon.


    • Anonyymi00009

      Ihan nappiin! Tää viimene munas kaikki!

    • Anonyymi00010

      Onnittelut Federico Pellegrinolle, hän ansaitsi mitalin.

    • Anonyymi00012

      Suomen poika tyttöjen sarjaan!

    • Anonyymi00013

      Mietaata ja Pellegrinoa yhdistää useakin asia. Eniten se, että molemmat harjoittelevat alkukaudesta ennen mcupin alkua Jeriksellä. Kikko on Kutunivan kylän oma poika.

    • Anonyymi00015

      Pellegrino toimii Italian hiihtomaajoukkueen hiihtävänä johtajana. Käsikirjoitus meni niin kuin hän oli suunnitellut.

      Eikä hän osallistunut 10 km vapaalla kisaan, jossa Anttola oli 25s. Tuli siis levänneellä jalalla ja osoitti suomalaista sisua suomalaisille.

      • Anonyymi00017

        Italian voittaminen olisi vaatinut neljä Iivo Niskasta, mutta torskit olisivat silti menneet "mehuillaan" kaukana edessä.


    • Anonyymi00018

      Ei olis ku vaa kunnon hiihtäjän!

    • Anonyymi00020

      Kramer pelkäsi, että ankkurina olisi Joni Mäki, joka torppasi itse Polsunkin ja sai heidät niin raivon valtaan, että bolsut hylättiin eikä heitä vieläkään näy ladulla.

    • Anonyymi00021

      Voi niko minkä teit laiskalla hiihdolla!

      • Anonyymi00022

        Määräyksen mukaan: omaa hiihtoa katkeamatta.


    • Anonyymi00023

      Kikkopellellä oli nopein osuusaika.

      Vapaalla ei löydy oikein ketään, joka olisi pystynyt vastaavaan. Raketti geenimanipuloitukin olisi ollut vaikeuksissa.

    • Anonyymi00024

      Trondhaimissa oltiin 10s

      Siellä Anttola kaatui alamäessä ja ero venähti siihen eikä ollut Iivoa paikkaamassa

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      77
      5685
    2. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      118
      2056
    3. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      24
      1950
    4. Tyhmä persuväite = köyhä argumentti

      Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en
      Maailman menoa
      30
      1908
    5. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      57
      1887
    6. Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on

      Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a
      Maailman menoa
      64
      1334
    7. Oliko se peppu

      Vai älykkyys mikä enemmän viehätti?
      Ikävä
      73
      1256
    8. Haluan sut

      Voitaisiinko tutustua paremmin toisiimme? Ovi on aina auki sinulle. Lähelle.
      Ikävä
      39
      1065
    9. Kunnanvaltuusto koolle heti

      Tämä on erittäin vakava tilanne 17 hakkiita oli hyrylle mutta Kas kummaa kaksi hakkiota loppusuora oli Kainuusta ja Brys
      Hyrynsalmi
      29
      1039
    10. Sähköautoa vaikea hankkia koska latauspisteet puuttuu

      Suurimmassa osassa taloyhtiöitä joiden talot rakennettu 2018 tai aiemmin ei latauspisteet ole sellaisia että sähköautoa
      Maailman menoa
      60
      1038
    Aihe