Kiinnostaako Sointu Borg & Tyrkyt?

34

1260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ei kiinnosta, EI EI EI 😡🤬🤢🤮
      Mieluummin menen parvekkeelle tumputtamaan ja samalla huutelen ohikulkijoille: Mitäpä köyhät 🤣
      Tässäkin toiminnassa on enemmän järkeä, kuin noissa wit..n tosipask..a tv- aivopieru ohjelmissa 😇🫠

    • Anonyymi00002

      No ei todellakaan kiinnosta noiden julkkistyrkkyjen sekoilut
      joita on joka ohjelma täynnä.

    • Anonyymi00003

      Eikö tästä tyrkystä päästä ikinä eroon💩

    • Anonyymi00004

      Mutta Sointu Borg on sentään hyvännäköinen nainen.

      • Anonyymi00005

        Ei siitä ole kysymys 😆
        On on hyvän näköinen, immeiseksi 😝🤪😛
        Vaan nuo vit..n ohjelmat.
        Samat lärvit, joka vit..n kanavilla, ohjelmissa 😡


      • Anonyymi00009

        Ei ole , karmea haahkahan tuo on.


      • Tusmuraa voisi antaa


      • Anonyymi00014

        Ai on vai????


      • Anonyymi00016

        Käynti optikolla vois olla paikallaan 😄


    • Anonyymi00006

      Ei kiinnosta ns. kuuluisuuksien yksityiselämän kaivelu.

    • Anonyymi00007

      Nämä ovat vähän tällaisia ajan oireita; vastaavaa roskaa on vallitseva (pinta-)kulttuuri täynnä ylipäätään, ei tämä muotien tuulista erotu sikäli suuntaan tai toiseen.

      Seuraava lama tai vastaava kunnon koettelemus tulee olemaan tervehdyttävä todellisuustarkistus ja suunnanmuutos näiltä osin. Toki yksilöt voivat sellaisia kohdata muutenkin elämissään.

      Yritin pornografisessa tirkistelyhengessä vähän katsoa ohjelmaa, mutta ei sitä n. minuuttia kauempaa jaksanut. Typeryys ja pinnallisuus häiritsivät liikaa. Kenties ilman ääntä olisi mennyt minuutti lisää.

    • Anonyymi00008

      Pelkkää paskaa pintaliitäjiä jotka eivät osaa mitään. Miksi pirussa tällaisia roska ohjelmia yleensäkään tehdään?? Katsojaa pistetään halvalla turhalla TV täytteellä. Somehan on pilannut elokuvia myöten kaiken.

    • En tiedä kuka hän on, mutta kumihuulimummo ei näin äkkiseltään iske mieskatsojaan.

    • Anonyymi00010

      Sointuhan kieputtaa päätään kuin kana, puolelta toiselle koko ajan, ällö muutenkin ja teennäinen.

      • Anonyymi00024

        kyllä,, ei oo akka ihan täysillä.. arsyttävä,, iljettävä,, en voi sietää silmissäin tota ämmää,,


    • Anonyymi00011

      Ei kiinnosta ollenkaan, en ole katsonut koskaan moista ohjelmaa!

    • Anonyymi00012

      Ei kiinnosta pätkääkään.

    • Anonyymi00013

      Nyt alkaa olemaan joka ohjelmassa.
      Viki ja Köpi sekä Jenni Poikkelus.
      Eipä äkiinnosta noidenkaan ohjelmia katsella.

    • Anonyymi00015

      Ei vois vähempää kiinnostaa! Niin turhia ohjelmia nykyään kaikki

    • Anonyymi00017

      No jos tyrkyn haluaa itselleen riesaksi ottaa ni kannattaa muistaa että tyrkyttää itseään seuraavalle kun et joka päivä huomioi vähintäänkin saman verran on nääs saman tien (sä et enään rakasta mua) rakastiko alkujaankaan sai helposti kysymyksenä miksi nainen/tyttö normaalisti tyrkyttää itseään kun ei kelpaa kenellekkään muulle on yleisin syy yleisvinkkinä si taas ei välttämättä ole omaa arvoaan tunteva/tietävä tyttö/nainen on nää eri asia vaikka lapsi tietäisi arvonsa vanhemmalleen vanhemmilleen ei voi edes yrittää etsiä sitä samaa arvostusta mieheltä saatika mies naiselta miksi onko sanonta veri on vettä sakeampaa tuttu kuinka monelle parhaiten soveltuva kuvaus näihin oma lapsi menee kaverinkin edelle ja vanhempiaan/vanhempaansa rakastavalla lapsella vanhempi/vanhemmat puolisonsa/kumppaninsa edelle asioita mistä on turha edes yrittää kilpailla miksi yleensä onnistuu nassella osaa uhrinsa valita hyvin ja vähä haastavammat tapaukset (hommaavat lapsen) sen avulla voi vähintään yrittää kiristää miehen saa yllättävän helposti niin murtumaan miksi nasse miehet saa nykyään niin helposti lapsensa huoltajuuden kertoisiko enemmän siitä millaisia ihmisiä meillä on päättävissä asemissa koska muka on lapsen etua ajateltu huoltajuus/huoltoasioissa jos ei niitä lapsen vanhemmat osaa keskenään sopia ei koskaan niistä on toki aina kauniisti puhuttu ensisijaisesti on hyvä muistaa että meidän päättäjillä ei ole minkäänlaista elämänkokemusta eivätkä osaa muutenkaan ajatella kuin omaa etuaan ja moniko muka osaa ajatella muutenkaan kuin omaa etuaan (asioita omasta näkökulmastaan)

    • Anonyymi00018

      Sepäs jännää onkin, kun Suomi-Finlande tuo näitä formaatteihinsa esitettäksi matkien muiden maiden esityksiä ja koko johtoporras olematonta porukkaa ja kuuluen samaan kategoriaan nk. "turhisjulkkiksiin", mitä voidaan silloin odottaa, että katsojat kiinnostuisivat?...Samat botox huuliset ja silikonitäytteillä olevat esiintyvät kaikissa olemattomissa tv-esityksissä, jos niitä voidaan edes esitykseksi sanoa. Ja sama pätee juontajissa. Noooh, pitää lopuksi todeta, etten ole yhtäkään reality-ohjelmaa katsonut, enkä katso, mutta lööppien otsikoista päätellen paljon niitä on täydellistä humpuukia.

    • Anonyymi00019

      EI TODELLAKAAN KIINNOSTA !!! AIVAN KAMALAA, JOS PITÄÄ TYRKYTTÄMÄLLÄSAADA ITTENSÄ ESILLE - TEOT KERTOVAT - EI MISSÄÄN NIMESSÄ KEINOTEKOISET "SIPSUTUKSET ". Sointu on ihana veljensä kanssa olevassa ohjelmassa ! EI KANNATA TYRKYTTÄÄ.

      • Anonyymi00020

        Miksi verovaroin rahoitettu yle on tukemassa tätä tyrkkismiä, miksi miksi miksi?


    • Anonyymi00021

      Ennemmin maa repee, kun...

    • Anonyymi00022

      Ei kenekään juontamana, mutta kaikkein vähiten tuon.

    • Anonyymi00027

      Tuo ei kuulu julkisrahoitetun yleisradioyhtiön ohjelmistoon nyt on tapahtunut joku työtatapaturma tai muu kämmi

    • Anonyymi00029

      Sointu on upea nainen mutta ohjelma taattua realitykakkaa. En katso realityohjelmia koskaan.

    • Anonyymi00030

      Ei, ei missään mielessä. En katso. Tuo S.B on itsessään jo niin tyrkky, että kanava vaihtuu heti. Pelkkää paskaa on nuo ohjelmat, ala-arvoista roskaa. Ihmettelen vain, minkätasoiset ihmiset katsoo noita roskaohjelmia?

    • Anonyymi00031

      Pakko sanoa, että en voi sietää veljeään Topiakaan . Sorry vaan .

    • Anonyymi00032

      Sointu on hurmaava.

      • Anonyymi00034

        Niin kova bisnesnainen olevinaan, mutta silti joutuu tunkemaan kaikkiin mahdollisiin tv-ohjelmiin. Ketähän tuollainen teennäisyys sisältä ja ulkoa hurmaa ja miksi sitä veljeäkin pitää joka paikkaan tuoda.


    • Anonyymi00033

      Ei kiinnosta, todellakaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      10
      1681
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      131
      1670
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      253
      1198
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1078
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      210
      1066
    6. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      955
    7. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      128
      939
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      887
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      868
    10. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      865
    Aihe