Ei ikinä naimisiin,paitsi jos...

jussi -60

Pojat!!! Älkää menkö naimisiin ainakaan ilman ehtoa varsinkaan jos omistat jotain.Olet pihalla pelistä ettet huomaakaan ja omaisuutes samantien mennyt.On tässä maassa semmoiset lait että olet täysin lainsuojaton ja vailla aseita heti kun muijas saa päähänsä alkaa haaveileen jotain missä ei ole minkäänlaista todellisuuspohjaa.MUTTA!!! Jos on pirun rikkaasta perheestä mirri kiikarissa ÄLÄ milloinkaan pistä nimeäsi ehtoon äläkä suotta tuhlaa rahojasi "yhteisen" kodin sisustukseen ym. Ämmän perhehän ne maksaa! Hoidat vaan elinkustannukset......puoliksi tietenkin ja anoppilassa kannattaa olla rakastettava.Nyt voit pienestäkin vittuilusta ottaa kovat konstit käyttöön ja vaikka kadota pariksi päiväksi...vaan älä maksa hutsulaskua luotolla tai kortilla..nosta rahat automaatista.Lehdissä on välillä ikäviä perhedraamoja luettavana ja ne senkun lisääntyy eikä syytä tarvitse kaukaa hakea
tällä yhteiskunta järjestyksellä.

12

5731

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta

      viestisihän olikin tarkoitettu POJILLE, MIEHET ovat sitten asia erikseen. Kumpainenkin kun painii eri sarjassa ;)

    • aikuinen nainen

      Olipa tyhmä aloitus! Pojille tosiaan neuvojasi jakelet. Mielestäni vasta miesten kannattaa avioitua ja poikien pysyä tosiaan sinkkuina. Samoin sinun, Jussi.

    • Kate

      Pirun rikkaasta perheestä oleva mirri tuskin menis naimisiin ilman avioehtoa, ja voihan mirrin vanhemmat tehdä testamentin jossa poissulkevat sinut eron sattuessa eli jäisit kyllä nuolemaan näppejäsi. Ei ne rikkaat nyt niin tyhmiä ole, sinä tunnut kyllä olevan. Tuskin kukaan sua edes huolii.

    • -ella-

      oot vissii aika kyyninen kaveri? no tuo oli pikemminki totemus kuin kysymys. kuule, kaikki naiset ei todellakaan ole samanlaisia kuin sun exäs(?) itse ajattelin että kun juhan kanssa mennää sit ensivuonna naimisiin niin juha saa luetella kaikki avoiehdot joita hän on ajatellut. ei haittaa, kunha ei sit ala vaatimaan lapsia minulta. (jos siis erotaan joskus) me rakastetaan toisamme, me ollaa rehellisiä toisillemme, ja tuemme toinen toisiamme. etenki nyt kun sain selville että minulla on rintasyöpä.

    • do dii

      ... asiahan tuli jo selväksi.

      Voit sitten vanhana äijänä kertoa elämän totuuksia naapureiden kersoille.

    • köyhä mut kaunis

      mieti vähän rakastakko rahaa, vai muijaas!
      minkälaisessa kännis olliit ko ton kirjotit?
      Vitsit oot nuija, et taija pahemmin muitten tunteita ajatella

    • Naimisiin

      TOLLASEN IDIOOTIN KANSSA JOKA AJATTELEE VAAN OMAA ETUAAN.

      • Useimmat

        NAISET OVAT VITUN HUORAT HALUAVAT VAIN RAHAT JA JÄTTÄVÄT SINUT HETI KUN RAHAT ON PLAKKARISSA TODELLAKAAN KANNATA MENNÄ NAIMISIIN ILMAN AVIOEHTOA SEHÄN ON KUIN PANISI AHNETTA HUORAA PALJAALLA!1!


      • ratkaisu rahaan
        Useimmat kirjoitti:

        NAISET OVAT VITUN HUORAT HALUAVAT VAIN RAHAT JA JÄTTÄVÄT SINUT HETI KUN RAHAT ON PLAKKARISSA TODELLAKAAN KANNATA MENNÄ NAIMISIIN ILMAN AVIOEHTOA SEHÄN ON KUIN PANISI AHNETTA HUORAA PALJAALLA!1!

        ...törsää rahat ennen häitä ja mene köyhänä naimisiin.


    • hyvin tienaava

      Näin on meillä. Pitäisiköhän naisena vaatia se ehto...

      • ent. eelia-76

        Minulla on omaisuutta; talo Suomessa ja ulkomailla ja kesämökki auto, miehelläni ei ja todellakin teemme avioehdon. Ihan itsestäänselvää.


    • hepo

      Miksi yleensä menit naimisiin jos olet sitä mieltä mitä kirjoitat.Olisit ajattelut asiaa tarkemmin. Avioehto kannattaa tehdä nykyään aina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      462
      2848
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2675
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      272
      1618
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1204
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      441
      1145
    6. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1098
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      980
    8. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      938
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      909
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      895
    Aihe