Ei ikinä naimisiin,paitsi jos...

jussi -60

Pojat!!! Älkää menkö naimisiin ainakaan ilman ehtoa varsinkaan jos omistat jotain.Olet pihalla pelistä ettet huomaakaan ja omaisuutes samantien mennyt.On tässä maassa semmoiset lait että olet täysin lainsuojaton ja vailla aseita heti kun muijas saa päähänsä alkaa haaveileen jotain missä ei ole minkäänlaista todellisuuspohjaa.MUTTA!!! Jos on pirun rikkaasta perheestä mirri kiikarissa ÄLÄ milloinkaan pistä nimeäsi ehtoon äläkä suotta tuhlaa rahojasi "yhteisen" kodin sisustukseen ym. Ämmän perhehän ne maksaa! Hoidat vaan elinkustannukset......puoliksi tietenkin ja anoppilassa kannattaa olla rakastettava.Nyt voit pienestäkin vittuilusta ottaa kovat konstit käyttöön ja vaikka kadota pariksi päiväksi...vaan älä maksa hutsulaskua luotolla tai kortilla..nosta rahat automaatista.Lehdissä on välillä ikäviä perhedraamoja luettavana ja ne senkun lisääntyy eikä syytä tarvitse kaukaa hakea
tällä yhteiskunta järjestyksellä.

12

5753

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta

      viestisihän olikin tarkoitettu POJILLE, MIEHET ovat sitten asia erikseen. Kumpainenkin kun painii eri sarjassa ;)

    • aikuinen nainen

      Olipa tyhmä aloitus! Pojille tosiaan neuvojasi jakelet. Mielestäni vasta miesten kannattaa avioitua ja poikien pysyä tosiaan sinkkuina. Samoin sinun, Jussi.

    • Kate

      Pirun rikkaasta perheestä oleva mirri tuskin menis naimisiin ilman avioehtoa, ja voihan mirrin vanhemmat tehdä testamentin jossa poissulkevat sinut eron sattuessa eli jäisit kyllä nuolemaan näppejäsi. Ei ne rikkaat nyt niin tyhmiä ole, sinä tunnut kyllä olevan. Tuskin kukaan sua edes huolii.

    • -ella-

      oot vissii aika kyyninen kaveri? no tuo oli pikemminki totemus kuin kysymys. kuule, kaikki naiset ei todellakaan ole samanlaisia kuin sun exäs(?) itse ajattelin että kun juhan kanssa mennää sit ensivuonna naimisiin niin juha saa luetella kaikki avoiehdot joita hän on ajatellut. ei haittaa, kunha ei sit ala vaatimaan lapsia minulta. (jos siis erotaan joskus) me rakastetaan toisamme, me ollaa rehellisiä toisillemme, ja tuemme toinen toisiamme. etenki nyt kun sain selville että minulla on rintasyöpä.

    • do dii

      ... asiahan tuli jo selväksi.

      Voit sitten vanhana äijänä kertoa elämän totuuksia naapureiden kersoille.

    • köyhä mut kaunis

      mieti vähän rakastakko rahaa, vai muijaas!
      minkälaisessa kännis olliit ko ton kirjotit?
      Vitsit oot nuija, et taija pahemmin muitten tunteita ajatella

    • Naimisiin

      TOLLASEN IDIOOTIN KANSSA JOKA AJATTELEE VAAN OMAA ETUAAN.

      • Useimmat

        NAISET OVAT VITUN HUORAT HALUAVAT VAIN RAHAT JA JÄTTÄVÄT SINUT HETI KUN RAHAT ON PLAKKARISSA TODELLAKAAN KANNATA MENNÄ NAIMISIIN ILMAN AVIOEHTOA SEHÄN ON KUIN PANISI AHNETTA HUORAA PALJAALLA!1!


      • ratkaisu rahaan
        Useimmat kirjoitti:

        NAISET OVAT VITUN HUORAT HALUAVAT VAIN RAHAT JA JÄTTÄVÄT SINUT HETI KUN RAHAT ON PLAKKARISSA TODELLAKAAN KANNATA MENNÄ NAIMISIIN ILMAN AVIOEHTOA SEHÄN ON KUIN PANISI AHNETTA HUORAA PALJAALLA!1!

        ...törsää rahat ennen häitä ja mene köyhänä naimisiin.


    • hyvin tienaava

      Näin on meillä. Pitäisiköhän naisena vaatia se ehto...

      • ent. eelia-76

        Minulla on omaisuutta; talo Suomessa ja ulkomailla ja kesämökki auto, miehelläni ei ja todellakin teemme avioehdon. Ihan itsestäänselvää.


    • hepo

      Miksi yleensä menit naimisiin jos olet sitä mieltä mitä kirjoitat.Olisit ajattelut asiaa tarkemmin. Avioehto kannattaa tehdä nykyään aina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      85
      8062
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      90
      6074
    3. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      87
      5557
    4. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      67
      5486
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      113
      4730
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      123
      2488
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      33
      2196
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      5
      1349
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1334
    10. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      44
      1180
    Aihe