Työväentalo jatkaa paistatteluaan uutisissa aina vain uusin juonenkääntein. Nyt ollaan sitten menossa oikeuteen, koska talon myynyt Hannu Valo on saanut uudelta omistajalta ainoastaan 3000€ käsirahan, mutta ilmeisesti kiinteistö on silti vaihtanut omistajaa vaikka loppusumma on jäänyt maksamatta.
Ilmeisesti hiukan erikoinen kauppa kyseessä, koska useimmiten käsittääkseni kiinteistökauppaa tehtäessä suoritetaan maksu myyjälle, eikä hän toimi pankkina ostajalle. Tämä ostajaporras agentteineen taas taannoin antoi Forssan lehdelle sen jutun jossa luetteli talon virheitä.
Olikohan myyntihinta jotakin 50 000 tai sinne päin ? Erikoista ettei ostaja ole sitten ilmeisesti tarkistanut ostostaan ja sen virheitä ennen kauppoja vai miten tässä asiassa on nyt näin käynyt.
Työväentalo
9
380
Vastaukset 9
- Anonyymi00001
Maailmanmies varmaan tulee ja ostaa kuitenkin pois työväentalon...saapuu paikalle siinä mainostamassaan pellavapuvussa ja vetää shekkivihon esiin huudahtaen LEILEI!!
- Anonyymi00002
Pellavapuku senkun liehuu
- Anonyymi00003
Isot puheet , pienet teot. EIEI !!
- Anonyymi00005
Suomessa ei käytetä enää shekkejä maksuvälineenä saati että. jollain olisi shekkivihko. Shekkivihkot poistui Suomessa 90-luvun alussa. Nykyään rahaliikenne kulkee sähköisesti.
- Anonyymi00006
Anonyymi00002 kirjoitti:
Pellavapuku senkun liehuu
Mistä tiedät, että puku oli pellavaa? Pääsitkö hypistelemään?
- Anonyymi00007
Mistä tuo mies on kotoisin? Nimi ei ole uhan suomalainen!
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Mistä tuo mies on kotoisin? Nimi ei ole uhan suomalainen!
Jostain olen saanut päähäni että Iranista olisi tämä viimeisin ostaja. Varma en ole.
- Anonyymi00009
Anonyymi00005 kirjoitti:
Suomessa ei käytetä enää shekkejä maksuvälineenä saati että. jollain olisi shekkivihko. Shekkivihkot poistui Suomessa 90-luvun alussa. Nykyään rahaliikenne kulkee sähköisesti.
Kerropa tämä Maailmanmiehelle!
Hän ei ole kovinkaan innostunut tästä nykymenosta.
- Anonyymi00004
Työväentalon uusi omistaja (vai onko hän virallinen omistaja) tilittää ettei talon vuokrat kata kuluja. Varmasti näin onkin vanhan rakennuksen ollessa kyseessä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm881388- 561141
Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s471084Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k76991Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää73943Martina ja Levin kiinteistö
Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.361898Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte21774Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta
Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi12763- 40757
Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani183689