THL:n muutaman vuoden takaisen arvion mukaan Suomessa on arviolta 10 000 silpomisen läpikäynyttä tyttöä ja naista.
Vuosikymmenen alussa THL kertoi kouluterveyskyselyn perusteella, että jopa kymmenet tytöt ovat joutuneet silpomisen uhriksi Suomessa.
Vuosikymmenen alussa THL kertoi kouluterveyskyselyn perusteella, että jopa kymmenet tytöt ovat joutuneet silpomisen uhriksi Suomessa.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Jostain sitä on sylttyä tehtävä
Ilmankos ne kiljuvat koko ajan, kun eivät tiedä missä kohdin pitäisi kiljaista.
Jännää ihanko totta
Vagisan auttaa jonkinverran, IF auttaa paljon.
Miksi suomalaisten pitää olla huolissaa somalien touhuista,hoitakoot itse asiansa,eikö riitä että me veronmaksajat hyysätään ja lahjotetaan rahaa niille laiskiaisille.Montako somalia olet nähnyt työnääressä.Yleensä Burgerpaikoissa ne makaa ja löntystelee vaunujen kanssa,7 kakaran kanssa.
Parempi niiden on kiljahdella koko ajan, niin eivät saa pataansa.
Koitahan nyt keksiä parempi
Osuiko mahmud kohdalle?hihihi
Siihen nyt sopii se tulpattoman mopon polkeminen.
Kuvittele hiki päässä pumppaavasi ilmaa renkaaseen, kun toiselta puolelta ilma viheltää ulos. Sellaista se on muhammetin elämä.
Tuo ei haittaa , se lienee vähemmistön kipu
On sitä tullut 95:n elinvuoden aikana pumpattua monenlaista rengasta. Ehjiäkin.
Vieläkö kompura tuottaa painetta suuttimeen?
Jäähän siihen räpylään kumminkin reunat, niin kuin malliksi.
Meinaatko että ne ohjaa kävijän tyhjään luolaan, kuin suppiloon?
No ei ainakaan menisi väärään reikään, latinaksi nachicai anaan.
Ei ne matunaisten kartvaiset jalatkaan nyt niin houkuttele erotiikkaan, joten yks lysti vaikkeivat mitään tunnekaan.
Silloin se sileä nuori ehjä tyttönen houkutteleekin pigmenttipatukkaa toimintaan.
Vieläköhän ne tekee sen perinteisesti. Särjetyn oliiviöljypullon palasella hangataan nappula juuriaan myöten pois. Samalla seurakunta joikuu jotakin käsittämätöntä.
Tuohan ei merkitse mitään .
Kyllä siitä tunnoton arpi jää.
Aika kurjaa Mahmutille, kuin tyhjään puunkoloon hakkaisi. Kaipuu siin varmaan iskee.