Onko kukaan ollut tilanteessa, missä epäilee ystävänsä testaavan omaa viehätysvoimaansa sinuun? Miten olette toimineet?
Mulla oli siis normaalissa heteroliitossa oleva kaveri, joka alkoi käyttäytymään tosi läheisesti sen jälkeen kun tutustuimme. En ole määritellyt itseäni ja seksuaalisuuttani hänelle mitenkään, muuta kuin kertomalla olevani sinkku ja tapailleeni joskus kauan sitten joitakin miehiä. Alussa tämä liehittely tuntui jopa imartelevalta, mutta sitten se alkoi ärsyttämään ja vaivaannuttamaan. Hän on kuitenkin naimisissa oleva nainen enkä muutenkaan ole hänestä sillä tavoin kiinnostunut. Olenkin nyt lähes kokonaan lopettanut yhteydenpidon. Käytös alkoi olla myös jotenkin kontrolloivaa ja vaativaa. Onko tämä oman arvon testaaminen miten yleistä?
Ystävä testaa minua?
16
1053
Vastaukset
- Anonyymi00001
On kokemuksia, kiusallistahan se on, ku nää on vielä epäviehättäviä (vanhoja, lihavia, maskuliinisia) parisuhteissa ja avoimissa olevia naisia tai heteroita, jotka luulee että kaikki naiset käy.🤥
Esitän yleensä etten huomaa tai poistun takavasemmalle. Olisi kiva kyllä napauttaa jotain suurista luuloista omaa viehättävyyttä kohtaan😏- Anonyymi00002
Kertoo kaverin/ystävän/varatun naisen omasta huomionhausta, epävarmuudesta ja ulkoisen validaation jatkuvasta kerjäämisestä, kun ystävää pitää käyttää tällaiseen. Sanoisin ettei ole kovin tervepäinen ystävä tai aito ystävä ollenkaan.
- Anonyymi00004
Mikähän siinä on, että luulot omasta itestä onkin noin korkealla? Mulla on kaveristani sellainen olo, niin kuin hän olisi yrittänyt saada minut ihastelemaan ja ihastumaan itseensä. Tuijottelua, taputtelua, silittelyä, imartelua ja sitten taas toisaalta piikittelyä ja ikävää käytöstä. Kuvien lähettelyä, joissa ei välttämättä lukenut mitään jne. Monta kertaa sellainen intuitio sisälläni sanoi, miten tuohon ei pidä mennä mukaan ja miten kaikki ei ole sitä miltä näyttää.
Ap - Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Mikähän siinä on, että luulot omasta itestä onkin noin korkealla? Mulla on kaveristani sellainen olo, niin kuin hän olisi yrittänyt saada minut ihastelemaan ja ihastumaan itseensä. Tuijottelua, taputtelua, silittelyä, imartelua ja sitten taas toisaalta piikittelyä ja ikävää käytöstä. Kuvien lähettelyä, joissa ei välttämättä lukenut mitään jne. Monta kertaa sellainen intuitio sisälläni sanoi, miten tuohon ei pidä mennä mukaan ja miten kaikki ei ole sitä miltä näyttää.
ApNo yksi vaihtoehto on että hänellä menee niin huonosti omassa liitossa, niin yrittää kerjätä ihailua sieltä mistä luulee sitä irtoavan. Vaistosi on todennäköisesti oikeassa, rajaton nainen testailee koska biitaipumuksia ja silkasta turhamaisuudesta.
En käyttäisi aikaa häneen. - Anonyymi00009
Anonyymi00005 kirjoitti:
No yksi vaihtoehto on että hänellä menee niin huonosti omassa liitossa, niin yrittää kerjätä ihailua sieltä mistä luulee sitä irtoavan. Vaistosi on todennäköisesti oikeassa, rajaton nainen testailee koska biitaipumuksia ja silkasta turhamaisuudesta.
En käyttäisi aikaa häneen.No sitä hän kyllä on, rajaton ja vaativa.
Ap
- Anonyymi00003
Tähän ketjuun saa ehdottaa mistä löytää fiksuja naisia kavereiksi, jotka eivät käyttäydy huonosti ja horosti.😏👊
- Anonyymi00006
😁 tarviit jonku "tryffelisian" avuksesi löytämään meidät mutta täällä meitä on 😊
- Anonyymi00007
Olen itse heteronainen, ja mielestäni hetkittäin on oikein hauskaa vaikuttaa vähän ei-niin-heterolta lesboystävieni läheisyydessä 🤭 hups!
- Anonyymi00008
Anteeksi, mutta mikä siitä tekee niin hauskaa? Itseäni ei pieni flirtti häiritse, mutta se ihailun pumppaaminen jatkuvasti toisesta on rasittavaa ja tuntuu hyväksikäytöltä. Myös meillä poikkeavilla on omat fyysiset rajat, eikä kaikkia miellytä suorasukaiset lähestymiset ja vieressä kiehnääminen. Ihan kuin oltaisiin jotain helppoheikkejä, joiden pitäis olla imarreltuja tällaisesta.
Ap - Anonyymi00010
Oikeasti inhottaa varsinkin humalassa olevat heteronaiset, jotka lähentelevät ja kuvittelevat lesbojen olevan kiinnostuneita kaikista naisista. Minä en ainakaan ole. Osaa en koskisi pitkällä tikullakaan. Erityisen etovaa se on silloin kun itse seurustelee ja se on tiedossa. Sitten kun tällaiselle tyrkylle sanoo, että ei kiinnosta, niin suututaan.
- Anonyymi00011
Anonyymi00008 kirjoitti:
Anteeksi, mutta mikä siitä tekee niin hauskaa? Itseäni ei pieni flirtti häiritse, mutta se ihailun pumppaaminen jatkuvasti toisesta on rasittavaa ja tuntuu hyväksikäytöltä. Myös meillä poikkeavilla on omat fyysiset rajat, eikä kaikkia miellytä suorasukaiset lähestymiset ja vieressä kiehnääminen. Ihan kuin oltaisiin jotain helppoheikkejä, joiden pitäis olla imarreltuja tällaisesta.
ApHyvin sanottu. Ehkä heteronaisille on opetettu että kaikesta huomiosta täytyy olla kiitollinen, ei saa sanoa napakasti takaisin, pakit täytyy antaa extrapehmennyksien kanssa tms. Ei näin. Eikä lesbolle käy kuka tahansa pullea, vanha ja kaoottinen nainen. Meitä on ihan hyvännäköisiäkin niin mitä nää mammat kuvittelee itsestänsä. Sokeutta itsensä suhteen ainakin.
- Anonyymi00012
Kertoo jotain ystäväsi moraalista kun on varattukin. Ei lesbo, homo tai hetero jonka moraalinen kompassa ei ole sekaisin ei tee tuollaista.
- Anonyymi00013
Alan jo epäillä onko wlw:ssä mahdollista edes saada normaalia ja fiksua kaveriseuraa. Aina löytyy sekavia tyyppejä.
Ihan yleisesti: menkää terapiaan niin olette parempia ystäviä ystävillenne.😏
- Anonyymi00014
Tää keskustelu vahvisti sitä miksi pari ihmissuhdetta tuntuu rasittavalta. Ihailun ja huomion pumppaaminen itselle joka käänteessä.Kuinka yleistä se on mielestänne wlw naisten keskuudessa? Liittyykö erityisesti nepsykäytökseen ja ekstrovertteihin? Yhden tämmösen naikkosen jo rajasin pois elämästäni. Mites muilla?
- Anonyymi00015
On testattu, että miten reagoin kun on paljastunut, että on suhteessa. Nöyryyttävää ja aika säälimätöntä, mutta eipähän minun tarvitse olla hänen kanssaan suhteessa. Aika selkeä persoonallisuushäiriö. :p
Jos joku on vapaa, en näe mitään vikaa flirttailussa. Enemmän vaikuttaa, onko joku kiva tyyppi vai ei. Jos ei ole niin eihän se mukavalta tunnu.- Anonyymi00016
Niin vaikuttaa. Enimmäkseen vain ärsyttävää että joku keski-ikäinen luulee olevansa kumppanimateriaalia reippaasti nuoremmalle. Miesmäistä, epärealistista yleensä ja kiusallista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",265159Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012341- 1382062
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531915Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171740"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551296Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1341011Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää59910Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.310867Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa140695