Katselin tuossa puhelinliitttymän maksukuittia vuodelta 2010.
Tele Finland eli nykyään Telia.
Liittymä ei ollut rajaton, vaan puheluista veloitettiin.
Kuukausimaksu: 0,66€ ja Kaverisoitto kuukausimaksu: 1,95€
Vastaava liittymä maksaa nykyään 19,99€/kk, jossa puhelut ja tkestiviestit
maksaa 0,089€.
Rajaton puhelinliittymä maksaa 29,99€/kk.
Vuonna 2010 sai vielä puhelinliittymiä, joissa ei ollut nettiä.
Nykyään puhelinliittymää ei saa ilman nettiä, vaikka pitäisi saada.
Halpa oli vuonna 2010 puhelinliittymä
16
470
Vastaukset
- Anonyymi00001
Mulla on 19,98 € /kk sisältyy rajaton määrä puheluita + 200 megan netti, että ei nyt niin kallista.
- Anonyymi00002
Vuonna 2005 kuukausimaksu oli Saunalahdella 0,59 € plus puhelut. Haluaisin itsekin liittymän ilman nettiä, mutta sellaista ei taida olla ainakaan isoilla operaattoreilla.
- Anonyymi00013
Osta perus puhelin doro 811 soitot,tekstit toimii hyvin.
- Anonyymi00003
Halpaa oli tosiaan vuonna 2005.. https://web.archive.org/web/20050623022400/http://saunalahti.fi/gsm/
- Anonyymi00004
Kyllä saa. Prepaidissa ei ole nettiä jos sitä ei käytä ja maksaa lähtökohtaisesti 5 euroa/vuosi.
- Anonyymi00005
Prepaid on kallis jos ei paljon käytä koska saldoa pitää lisätä vuoden välein vaikka sitä olisi jo riittävästi.
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Prepaid on kallis jos ei paljon käytä koska saldoa pitää lisätä vuoden välein vaikka sitä olisi jo riittävästi.
4,90 euroa vuodessa kallis???!!!
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
4,90 euroa vuodessa kallis???!!!
On se.
- Anonyymi00009
Anonyymi00007 kirjoitti:
On se.
Ei minusta. Minulla menee sähköön (sähkö + siirto) 600 euroa vuodessa, tuosta jo voisi sanoa että "melko kallista".
- Anonyymi00016UUSI
Anonyymi00005 kirjoitti:
Prepaid on kallis jos ei paljon käytä koska saldoa pitää lisätä vuoden välein vaikka sitä olisi jo riittävästi.
Ei tarvitse ostaa saldoa. Olen soittanut asiakaspalveluun ja sillä se. Nyt on mennyt melkein kaksi vuotta eikä ole tullut viestiä että se suljetaan ellen lataa lisää saldoa tai soita asiakaspalveluun.
- Anonyymi00008
En löytänyt "Halpa"-nimistä puhelinliittymää - millä operaattorilla se oli?
- Anonyymi00010
Nykyään ei oikeastaan ole mitään tiettyjä hintoja. Riippuu ihan siitä miten ahkerasti jaksaa vaihdella operaattoria eli ns. kilpailuttaa.
- Anonyymi00011
Mutta muistatteko kum -90 puhelut maksoi jotain reilu markan minuutti + ppm
- Anonyymi00012
Osta perus puhelin doro 811 tässä ei ole nettiä soitot,tekstarit toimii hyvin.
- Anonyymi00014
Tein kuukausi sitten 2v sopimuksen firmalle.
7,5€/kk rajaton puhe ja rajaton netti, ei paha minun mielestä.
En kerro mistä ja sitä ei näy hinnastossa. - Anonyymi00015
Minullakin oli Tele Finland. Sitten kun muuttui Telialle se sopimus, niin kyllä oli vaikeaa sopimuksen irtisanominen. Ja kallista. Perintätoimistollekin laittoivat ja ei päässyt lopulta eroon muuten kuin maksamalla perintätoimiston ja Telian ylimääräisen irtisanomismaksun. Taitaa olla siellä monta miitta-tätiä, jotka ei ymmärrä mitään mistään. Yrittävät vain kampittaa muita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648