Purra työntää Kelan toimintoja 80 %

Anonyymi-ap

Usan tietokone jäteille ja hallinto saa käyttää meidän tietoja esim trump vaikka omiin tarkoituksiin ja myisikö tyyppi nämä tiedot vaikka Venäjälle ! Näpit irti !

5

182

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kuka ostaa itäsuomen tupapölvästien tiedot?KGB?

    • Anonyymi00002

      Kaikki mahdollinen suomalaisille kuuluva tärvellään ja tuhotaan, kaikki vain siksi että poliitikot katsovat olevansa oikeutettuja laittamaan teuraaksi työttömistä alkaen vaikka koko Suomen, jos he näkevät uhkana sen että heidän tulotasonsa voisi muutoin heikentyä.

      Tämä ei ole edes vain sosiaaliturvatietojen siirtämistä vieraan maan hallintaan, vaan kysymys on lopulta myös Suomen kansallisesta turvallisuudesta, joka tällaisilla päätöksillä heikkenee koko ajan entistä enemmän, kun kansalaisten yksityistietoja aletaan levittelemään milloin milläkin verukkeella täysin ulkopuolisille henkilöille ja ryhmille.

    • Anonyymi00003

      En tiedä paljon Yhdysvaltojen hallinnolla on oikeasti oikeutta yksityisten firmojen touhuun. Esimerkiksi Elon Musk on saanut myydä satelliittiyhteyksiä Venäjälle.

      Mutta mielestäni Suomi ei saisi missään tapauksessa siirtää kansalaisten tietokantaa Yhdysvaltalaiselle palvelimelle. Se on äärimmäisen herkkä moniin ongelmiin. Se on jo pelkästään huoltovarmuus riski.

    • Anonyymi00004

      Orpon hallitus säästää ja siirtää kaikki mahdolliset toiminnot yksityissektorille. Tämä on vain jatkumoa sille, hälläväliä tuleeko valtiolle toimista säästöjä.

    • Anonyymi00005

      Taitaa olla kysymyksessä amerikkalaisomisteinen pörssisijoitusyhtiö, tuskin hallinnolla on mitään varsinaista osuutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe