varasijalta kouluun

Oon haluamaani kouluun varasijalla ja mietin et onko sinne pakko ilmoitella mitään, vai voiko vaan odotella kirjettä Jos satun pääsemään?
1463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos et oo mihinkään kouluun tänä vuonna päässyt niin sit ei tarvi ilmotella mitään odotat vaan niin ne ottaa sieltä sit yhteyttä jos pääset varasijalta sisään...(mutta jos pääsit johonkin kouluun joka oli vaik 4. vaihtoehto niin ilmotat siinä lomakkees,siis laitat rastin ruutuun siinä kohdas mis lukee että otat paikan vastaan mut jäät silti jonottamaan varasijalle toiseen kouluun...)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


emppuliini kirjoitti:

Oon haluamaani kouluun varasijalla ja mietin et onko sinne pakko ilmoitella mitään, vai voiko vaan odotella kirjettä Jos satun pääsemään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu