Hän istui järven rannalla katsoen auringon laskua, katsoen verenpunaista taivasta. Hän odotti jotain, jotakin joka kuului hänelle, hänen sydämeen. Hän odotti tyttöä, mutta tietäen ettei tyttö tulisi paikalle.
Sillä miten tulisikaan kun hän oli lyönyt tyttöä. Hän oli lyönyt tyttöä vasten tahtoaan. Miten tyttö voisikaan palata kauhean kohtelun ja häpeän jälkeen, Miten?
Hän tiesi sen, mutta tunsi toisin. Mutta tunteet voivat olla petollisia, tunteet voivat pettää.
Häneltä alkoi valua kyyneleet, Ne olivat katumuksen kyynelet, ne olivat tuskan kyyneleet, mutta ennen kaikkea ne olivat kaipauksen kyyneleet. Hän kaipasi tyttöä, hän rakasti tyttöä.
Hän istui edelleen järven rannalla katsoen verenpunaista taivasta joka valui hänen ylleen. Ja verenpunaiset kyyneleet, jotka valuivat hänen yllään
Hän oli yksin, yksinäinen, ilman tyttöä, jota hän kaipasi ja jolle hän halusi kertoa olevansa pahoillaan, Hän halusi kertoa tytölle antaneensa henkensä hänen puolestaan, antaneensa sielunsa vain ja ainoastaan tytön puolesta.. Hän kaipasi tytön hiuksien tuoksua, hän kaipasi suudelman tunnetta.
Hän tiesi ettei kokisi enää halauksen tunnetta, suudelman tunnetta. Kun sitten hän haistoi jotain, haistoi jotain tuttua. Hän haistoi tytön hiuksien tuoksun. Hän kääntyi ja siellä oli tyttö, itkien ja pieni ruhje poskessaan. He olivat nyt kasvotusten Hän ja Tyttö. Molemmat valuttivat kasvoillaan kaipauksen kyyneleitä.
Hän tarttui tyttöä olkapäistään, veti hänen rintaansa päin ja halasi. Halasi niin ettei enää päästänyt häntä. Hän nosti tytön kasvoa sormenpäillä ja suuteli häntä, se suudelma kertoi kaiken, se suudelma kertoi hänen olevan pahoillaan hänen antaneen henkensä ja sielunsa tytön puolesta. Tyttö tunsi sen………tunsi suudelman kautta.
Hän ja tyttö kävelivät käsi kädessä auringon laskun alla, kohti kotia, kohti tulevaisuutta
Katumuksen kyyneleet
Samsung02
1
179
Vastaukset
- todella kaunista
Luin juuri novellisi se oli todella kaunis :)
pakko vain sanoa kun kukaan muu ei sitä ole tehnyt
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1906728- 1551943
- 1131648
- 511360
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️521149Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢421041Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu981002Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6947Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan249918- 41879