Katumuksen kyyneleet

Samsung02

Hän istui järven rannalla katsoen auringon laskua, katsoen verenpunaista taivasta. Hän odotti jotain, jotakin joka kuului hänelle, hänen sydämeen. Hän odotti tyttöä, mutta tietäen ettei tyttö tulisi paikalle.

Sillä miten tulisikaan kun hän oli lyönyt tyttöä. Hän oli lyönyt tyttöä vasten tahtoaan. Miten tyttö voisikaan palata kauhean kohtelun ja häpeän jälkeen, Miten?

Hän tiesi sen, mutta tunsi toisin. Mutta tunteet voivat olla petollisia, tunteet voivat pettää.

Häneltä alkoi valua kyyneleet, Ne olivat katumuksen kyynelet, ne olivat tuskan kyyneleet, mutta ennen kaikkea ne olivat kaipauksen kyyneleet. Hän kaipasi tyttöä, hän rakasti tyttöä.

Hän istui edelleen järven rannalla katsoen verenpunaista taivasta joka valui hänen ylleen. Ja verenpunaiset kyyneleet, jotka valuivat hänen yllään

Hän oli yksin, yksinäinen, ilman tyttöä, jota hän kaipasi ja jolle hän halusi kertoa olevansa pahoillaan, Hän halusi kertoa tytölle antaneensa henkensä hänen puolestaan, antaneensa sielunsa vain ja ainoastaan tytön puolesta.. Hän kaipasi tytön hiuksien tuoksua, hän kaipasi suudelman tunnetta.

Hän tiesi ettei kokisi enää halauksen tunnetta, suudelman tunnetta. Kun sitten hän haistoi jotain, haistoi jotain tuttua. Hän haistoi tytön hiuksien tuoksun. Hän kääntyi ja siellä oli tyttö, itkien ja pieni ruhje poskessaan. He olivat nyt kasvotusten Hän ja Tyttö. Molemmat valuttivat kasvoillaan kaipauksen kyyneleitä.

Hän tarttui tyttöä olkapäistään, veti hänen rintaansa päin ja halasi. Halasi niin ettei enää päästänyt häntä. Hän nosti tytön kasvoa sormenpäillä ja suuteli häntä, se suudelma kertoi kaiken, se suudelma kertoi hänen olevan pahoillaan hänen antaneen henkensä ja sielunsa tytön puolesta. Tyttö tunsi sen………tunsi suudelman kautta.

Hän ja tyttö kävelivät käsi kädessä auringon laskun alla, kohti kotia, kohti tulevaisuutta

1

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • todella kaunista

      Luin juuri novellisi se oli todella kaunis :)
      pakko vain sanoa kun kukaan muu ei sitä ole tehnyt

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      176
      5027
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1670
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1605
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      122
      1470
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1353
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1080
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      942
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      190
      915
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      760
    Aihe