Nyt kun on meilläpäin osin vielä liukasta, niin päätettiinpä lähteä kuitenkin lenkille. Ollaan jumpattu kotona 2-3 pv , niin eikun ulos nyt.
Nooh, meillä on liukuesteet kengissä ja kävelysauvat. Eikun menoksi.
Tuli tepsuteltua 2,4 km. Oli mukavaa.
Verenpainetyyppi ja sydäntautinen ,kun olen ,niin mittasin paineet kotiin tultua ( se on VÄÄRIN, ei koskaan pidä mitata heti liikunnan jälkeen.
Verenpaine oli 87/48 ja syke 77 ja ihan hyvä olla.
Ehkä se sauvakävely ei ole oikein hyvä sepelvaltimotautiselle.
Ja sauvat ei ole pitkät, vaan ihan sopivat.
Kertokaa kokemuksia.
Sauvakävelystä kokemuksia.
Anonyymi-ap
1
66
Vastaukset
- Anonyymi00001
Otin myös eilen sauvat kun lähdin asioille pariin kolmeen paikkaan. Sekä irroitettavat liukuesteet, jotka poistin kaupassa ja kirjastossa. Oli mukava sää, lämmintä, eikä liukkaus haitannut. Oikein tunsin miten hartioille teki hyvää.
Minullakin on alkainen verenpaine muttei noin alhainen. Onko tyypillistä, että verenpaine laskisi vielä liikunnan jälkeen? Olen luullut että se nousee, en ole koskaan liikunnan jälkeen mitannut. Ei ole sydämessä mitään sairautta. On vain tuo äidiltä peritty alhainen verenpaine.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1024867Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701353En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145