Saisiko Riikasta tai jostain sen lähikaupungista halpoja silmälaseja?
Silmälasit
Jan.Kupila
91630
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Löytyy toki, esim. VisionExpress, jolla on liike lähes jokaisessa isossa ostoskeskuksessa esim. Mols ja Alfa. Toinen hyvä ja laadukas on Pasaules Optika, jonka löydät ainakin Olympian ostoskeskuksesta.
Paljonko maksaa? Siis halvimmat mahdolliset, että ne voi heittää roskiin kunnes saa uudet?
Luin juuri itse jostain sivulta että halvimmillaan toimivat lasit olisi tallinnassa 30€, ne olisivat varmaan Riikassa vielä halvemmat?
Mistä olet saanut päähäsi, että Riiassa olisi edullisempaa kuin Tallinnassa? Eikö 30 EUR toimivista silmälaseista ole jo mielestäsi riittävän edullista, tuskin optikolta tuon edullisemmin enää saat?
En tosiaankaan ole oikea henkilö arvioimaan Riikan hintatasoa, en ole ollut siellä kuin yhden päivän, muualla enemmänkin..
Ei varmaan halvemmalla löydy Pohjois-Euroopasta.
Venäjältä sain lukulasit n. 30 eurolla.
Ranskalaiset kehykset, linssit kauko-idästä.
Ihan hyvät. Resepti oli Suomesta.
Lähden ensi kuussa uudelleen Riikaan, pitää varmaan ostaa sieltä varalasit. kuinkahan kauan siellä niiden teettäminen kestää?
Jan Kupila
[email protected]
http://www.jankupila.com
Otsikon merkkisissä optikkoliikkeissä homma hoituu 1-2 tunnissa.
Olen juuri nyt Riikassa kirjoittelemassa tata viestia. Kavin Vision Expressilla, ja silmalasien hinta: Kehykset 20Ls linssit22Ls tyo3Ls=45Ls=n.68e.
Jan Kupila
[email protected]
http://jankupila.com