Nikon D70

Kannattaako?

Minulle on tarjottu Nikon D70-kameraa ja Nikonin omaa objektiivia 18-70 hintaan 800 euroa. Kannattaako ostaa, onko hinta kohtuullinen?

Kameralla on otettu omistajan mukaan vain toistasataa kuvaa.
31499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kai tuo ihan käypä hinta on. D70 18-50mm maksaa 799 euroa uutena (Oulun Anala).

Onkohan toi 18-70mm paljonkin parempi hankita kuin 18-50mm?

Äänestä

Uusia D70 18-70 lasilla (ei D70s) saa Esim Rajala shopista hintaan 899 jos vielä jäljellä. D70S korvaa ko. mallin.

Äänestä
  • Viime lauantaina liikkeesta tuliterän hintaan 895,- (70d 18-70mm).

    Giganen kortti vielä lisäsi hintaa 78 euroa. Laukku jäi vielä hommattavaksi..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostaako vai eikö? kirjoitti:

Kannattaako?

Minulle on tarjottu Nikon D70-kameraa ja Nikonin omaa objektiivia 18-70 hintaan 800 euroa. Kannattaako ostaa, onko hinta kohtuullinen?

Kameralla on otettu omistajan mukaan vain toistasataa kuvaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu