..on varmaan tosi pinnallista ja onkin, mutta jos baarissa joku silmälasinen mies tulee juttelemaan niin ei sitten iske yhtään. Kauneus ja komeus on katsojan silmissä, ja mun mielestä silmälasit eivät sitten sovi alkuunkaan kenellekkään..ne ovat kaameat. Onko muita samanlaisia? Mikä ns. ulkonäkö seikka ärsyttää toisessa?
Silmälasit
eivät iske
122985
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jos naisella on pienet tissit !
Kehittelin täs just convex-linsseistä suurentavat rintsikat. Melonit näyttää ihan tajuttoman kokoisilta
ärsyttävin on pysty nenä. Sellainen löytyy luvattoman monelta lappeen Rantalais pimulta.
kun ne sateella kävelee ulkona, niin meinaavat tukehtua, kun vesi sataa suoraan sisään?
Oon tavannu valitettavan monia sellaisia.
Heheee..toi oli hyvä.
se siitä naisten väittämästä, et ulkonäkö ei ratkase nii paljoo ku olemus, persoonallisuus yms. Ittelläni ei oo silmälaseja ja eniten ärsyttää joillakin naisilla housujen vyötärökauluksen päällä rötköttävä kessi.
Tottakai ulkonäkö vaikuttaa. Eiköhän jokainen mieluummin tutustu itseään ulkoisestikin mielyttäviin henkilöihin. Ulkonäöllä saadaan aikaan se ensivaikutelma.
Tuosta housujen vyötärökauluksen päällä rötköttävä kessistä:
Se on kieltämättä kammottava. Etenkin monilla teineillä näkee liian kireitä lantiofarkkuja, jotka muodostavat sivuille naurettavat jenkkakahvat.
Ja silmälaseista:
Itseeni ainakin vetoavat paremmin juuri silmälasipäiset miehet ja pidän omastakin ulkonäöstäni enemmän lasien kanssa kuin piilolinssejä käyttäessä.
samalla linjalla ollaan. Ulkonäkö on tärkeä osa ensivaikutelmaa, mut toki myös esim. hymyily ja ystävällinen äänensävy auttaa antamaan paremman ensivaikutelman. Nii ja tottakai minäkin tutustun itseäni ulkoisestikin mielyttäviin ihmisiin =)
Siis silmälasit tytöillä on just pornot!!! Tosin tytön täytyy olla muutenkin nätti ett toimii...
Aiheesi käykin kovin kuumana muissa keskusteluissa.
Totta, tuo on pinnallista. Totta on myös se, että me kaikki vertailemme ja mittailemme toisiamme ensin ulkonäön perusteella.
Se mitä löytyy korvien välistä, ratkaisee viihdymmekö jatkossakin toisen seurassa.
siitä, että kummaltakaan ei löydy korvien välistä mitään.
Mua ärsyttää jos naisella on korvat.