Kun otin telefinland liittymän, ovat sen jälkeen soitelleet 3 kertaa mainostaakseen sitä. Toisen kerran jälkeen lupasin irtisanoa sen jos vielä soitatte. Ja niin teen kostoksi puhelinhäirinnästä. Onko tällä hetkellä jotain kivaa kylkiäistarjousta tiedossa muilta operaattoreilta?
Hienoa puhelinmyyntiä!
pena
5839
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
että Tf ei sinulle soittele vaan jokin irrallinen suoramarkkinointifirma. Eivätpä ole vaivautuneet tarkistamaan mikä liittymä sinulla on... elä hauku väärää puuta!
Olen itse toiminut puhelinmyyjänä muutaman kuukauden ajan ja valitettavasti tuollaisia "päällekkäisiä" soittoja tapahtuu. Mutta ei TF niitä tee, en minäkään ole töissä Tele Finlandilla, ainoastaan eräässä contact centerissä, joka tällä hetkellä myy Tele Finlandia. Asiakkaiden tiedot tulevat tietokoneen rekisteristä, eikä rekisteri ole valitettavasti aina ajan tasalla. Niin että älä TF:ää hyvä mies syytä, syytä pikemmin rekisterin ylläpitäjää jos jotakuta.
Minullekin tuli just neljäs soitto TF:ltä kesän aikana. Eipä myyjä päässyt alkua pitemmälle, kun jo kyselin, mistä rekisteristä on numeroni saanut ja mistä firmasta hän soittaa. Myyjä vaikeni hetkessä ja sulki puhelimen. Kohteliasta, TF:n apuritontut, kohteliasta! =)
Nyt soittivat neljännen kerran 1,5 kuukauden sisään..
Tähän totean vain, että hanki Saunalahti. Se jos mikä ärsyttää Tele Finlandia :D
HEhehehhehe!