Tahmariisi ja ulkoruokailut.

Anonyymi-ap

On sisäruokailua, ulkoruokailua, polleilemalla suoritettua ruokailua, rekkamiesravintolaruokailua, kuponkikuppilaruokailua, köyhällistön toriruokailua, tehdasruokalaruokailua, kommuuniruokailua ja triptrapruokailua monen muun ruokailun ohessa, kuten kotiruokailun.

Ongelmana on mistä turre saisi tahmariisiä joka ei ole keitetty, vaan höyrytetty siten että höyryttäminen on keittämistä, sekä joka riisi tarjottaisiin hänelle oikeaoppisesti häpäisemättä riisiä?

3

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      On siinä loppuviikoksi kyrvånsyylållå pohdittavaa kerrakseen.

    • Jäppinen joutunut näköjään ulkoruokintaan kun akka heitti ulos. Sinun täytyy ymmärtää että parempi on olla tossun alla kuin taivasalla.

    • Anonyymi00002

      Höyry on vesihöyryä eli vettä ja sitä vettä keitetään riisin alapuolella oli sitten kyseessä riisinkeitin tai kattilan päälle asennettu bambukori kansineen. Kummassakin tapauksessa riisi valmistuu kiehuvassa vedessä. Ilman vettä ei ole vesihöyryä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. VVM Riikka Purra ministerin asemassaan valehteli ja rikkoi perustuslakia.

      Valtiovarainministeri Riikka Purra (PS) kiisti Ylen ykkösaamussa luvanneensa ennen vaaleja, ettei pienituloisilta leikat
      Politiikka
      116
      18575
    2. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      169
      7507
    3. Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"

      "...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."
      Maailman menoa
      94
      4094
    4. Toksinen persuvasemmisto

      Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k
      Maailman menoa
      27
      3029
    5. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      75
      2737
    6. Tikkunenällä on kovat luulot itsestään

      Mut ei tarjottavana muuta kuin katkeruutta, ilkeyttä ja ilkeä luonne hyih.. oikea miesten nielijä Onneksi kaivatullani
      Ikävä
      21
      2555
    7. Hotelli Kainuu konkurssiin

      Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin
      Kuhmo
      102
      2530
    8. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      106
      2199
    9. Mitä Purra oikeasti sanoi ennen vaaleja...

      ...pienituloisten leikkaamisesta? Tässä se on. "Esimerkiksi se, mistä aiotaan leikata, perussuomalaisten ero muun muass
      Maailman menoa
      130
      2187
    10. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      38
      2042
    Aihe