Hallitus esittää että Suomeen voidaan tarvittaessa tuoda tai kuljettaa Suomen läpi ydinaseita.
Se on aito puolustuspolitiikan perusÄSSÄ.
YDINASEITA SUOMEEN
16
108
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Kokoomus on Suomen suurin ja kaunein duunaripuolue ja persut rumin
- Anonyymi00002UUSI
PerusÄSSÄ suurin puolue huhtikuussa 2027.
- Anonyymi00006UUSI
Esitätkö tänään olevasi taas kokoomuslainen? Älä viitsi. Sinut tunnistaa kirjoitusten perusteella.
- Anonyymi00013UUSI
Juu..ihan kuin sulaa voita vedettäs persehuoloon...
- Anonyymi00005UUSI
Vasemmistoliitto rajasi tässäkin itsensä oppositioon seuraaviksi vuosikymmeniksi vihreiden lailla. Eli jatkossa ei tule Marinin hallituksen kaltaista pellehallitusta. Hieno homma!
- Anonyymi00009UUSI
Tällä pohjustetaan nykyisen erinomaisen hallituspohjan jatkoa toki on mahdollista että Riikka ja Petteri vaihtaa paikkaa mutta on suomalaisille helpotus että punikit ja niiden apu puolue Kepu pysyy ulkona sotkemasta rakkaan Suomemme asioita.
- Anonyymi00007UUSI
Ydinaseiden tuominen Suomeen, ja vaikkapa Kainuuseen on ehdottoman kannatettava ajatus.
Joutuu Volodjakin vähän tuumailemaan, että kannattaako tulla... - Anonyymi00008UUSI
Ja vähemmän yllättäen Suomen venäläismielinen punainen vasemmistoliitto ja SDP jotka ovat punaisia kommunisti puolueita aloittivat ulinan aiheesta. Nämä puolueet ovat ilmiselviä venäläismielisiä puolueita kun tunnustavat vielä 2000-luvulla maailman verisimmän kultin väriä.
- Anonyymi00010UUSI
Uskoisitte kommareista jankuttajat jo pikkuhiljaa, että Suomessa EI OLE OIKEITA OIKEISTOPUOLUEITA, teidän ihannoimat perussuomalaisetkin on enemmän vasemmalla kuin Ruotsin demarit. Yhdysvalloissa perussuomalaiset olisi jossain demokraattipuolueen änkyrävasemmistolaisten siivessä, kuten muutkin meidän puolueet ja todennäköisesti siten myös Trumpin syvästi halveksimia.
- Anonyymi00014UUSI
Anonyymi00010 kirjoitti:
Uskoisitte kommareista jankuttajat jo pikkuhiljaa, että Suomessa EI OLE OIKEITA OIKEISTOPUOLUEITA, teidän ihannoimat perussuomalaisetkin on enemmän vasemmalla kuin Ruotsin demarit. Yhdysvalloissa perussuomalaiset olisi jossain demokraattipuolueen änkyrävasemmistolaisten siivessä, kuten muutkin meidän puolueet ja todennäköisesti siten myös Trumpin syvästi halveksimia.
Suomessa on kuitenkin verenpunaista väriä tunnustavat puolueet vasemmistoliitto ja SDP. Ne ovat komnunistipuolueita.
- Anonyymi00017UUSI
Anonyymi00014 kirjoitti:
Suomessa on kuitenkin verenpunaista väriä tunnustavat puolueet vasemmistoliitto ja SDP. Ne ovat komnunistipuolueita.
Niin ovat. Ihan sama vaikka muuta väittävät, kaalikombinaatit ja maatuska-nuket vaan haluavat Suomeen.
- Anonyymi00011UUSI
Sotkamoon Kuhmoon kans kaiken varalta Kan nattaa kun nyt saa halvalla ohjuksii
- Anonyymi00012UUSI
Joka tarkoittaa, että Suomi on ydinsodan ensikohde. Sehän tässä kai tarkoitus onkin, koska Suomi on lähimpänä Venäjää, niin länsi ajattelee, että Suomi voidaan uhrata, kunhan Venäjä vaan kärsii. Miten hölmöjä päättäjiä meillä oikein on? Mistä niille oikein maksetaan? Eikö olisi aika vaihtaa päättäjiä? Eihän kukaan työnantaja pidä työntekijöitä, jotka eivät osaa hommiaan?
- Anonyymi00015UUSI
SDP jarruttaa ydinasehankintoja!
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/18f3037b-da40-47d9-912f-4a38ca89cafc
Se meinaa että SDP ei voita vaaleja ja kannatus sulaa. PS voittaa tässäkin! Seuraavassa oppositiossa istuvat sdp, Vihreät, vähemmistöliitto, kepu. Näin ne putinin frensit ajavat itsensä nurkkaan. Me PS hoidetaan asiat kuntoon! - Anonyymi00018UUSI
Kokoomuksen nimi pitää vaihtaa - se on todellinen IKL! Puolustusministeri Häkkäselle vakiovarusteeksi nallipyssy.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse684500Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1113387Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.291940Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881192- 90939
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125912- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25817