Jos ei tulot riitä ulosottoon ? Auto on tarpeen maalla ja kun ei ole jaguaari niin mitä he vie muutaman tonnin velkaan? 1000-5000.
Vastaukset 5
- Anonyymi00001
Ei mitään..auto saa olla 3000 - 5000
- Anonyymi00003
jaa no entäs talo? tuon summan takia
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
jaa no entäs talo? tuon summan takia
Periaateessa ei ole .itään estettä ulosmitata talo...viimesijainen toimi toki
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Periaateessa ei ole .itään estettä ulosmitata talo...viimesijainen toimi toki
Moraali ja virkamiehen vastuu aina viimesijaisena. Muutaman tuhannen velasta ei ole oikeutta ulosmitata asuntoa ja käyttää pilkkahintaa. Hae velkajärjestelyä ja sovi asia jos mahdollista. Jos olet varaton ja luultavimmin sitä myös loppuelämäsi, velkajärjestely on hyvä. Ja jos olet työikäinen, noin pieni summa on pisara meressä. Jos nyt olet työtön, hae vapautusta maksuihin ja ala maksella sitten kun työtä tulee ja tuloa.
Velkaneuvonta voisi auttaa.
- Anonyymi00002
Osan tuloista, suojaosa jää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402546
- 521016
- 66911
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t53817Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227763T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin10684Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️59633- 49624
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81607- 65603