koneen formatointi

Miten kone formatoidaan..antakaa tarkka selostus tai linkki jos viitsitte..kiitos!
5344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sun pitää formatoida.

Äänestä
  • niin ei kannata tehdä itse,vain ammattilainen saa sen tehdä. ellet haluu että konees joutaa kaatopaikalle.

    Äänestä

Tarkka selostus kuuluu, että konetta ei formatoida mitenkään. Hai, kovalevyn voi kyllä formatoida, mutta se on vain pieni osa tietokonetta, tosin elintärkeä kuten moni muukin osa.

Äänestä
  • Sanotaanhan sitä sananlaskussakin, että: Tarkkana kuin porkkana. :)
    Leikki sijansa saakoon.
    Tosi asiaa kuitenkin kirjoitat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-???- kirjoitti:

Miten kone formatoidaan..antakaa tarkka selostus tai linkki jos viitsitte..kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu