Uusi uimahalli Pietarsaareen

Anonyymi-ap

Pietarsaari tarvitsee uuden uimahallin. Mielestäni hyvä paikka sille olisi Sandsundissa, liikenneympyrän vieressä oleva tontti, jolle Ebeneser-kirkko aikoi rakentaa kirkon, mutta luopui myöhemmin suunnitelmasta. Tämä sijainti ei ole yhtään sen syrjemmässä kuin Kokkolan uimahalli Kokkolassa, joten se olisi aivan varteenotettava vaihtoehto Pietarsaaren uudelle uimahallille. Tontti on myös riittävän suuri, varsinkin kun sen takana oleva metsä otetaan huomioon.

3

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tarvii toki uuden uimahallin, mutta miksi Pietarsaari rakentais Pedersören puolelle?

      • Anonyymi00002

        Koska se on hyvä paikka ja palvelisi erinomaisesti Sandsundin asukkaita. Rakentajana toimisi Pedersöre, mutta Pietarsaari osallistuisi hankkeeseen.


      • Anonyymi00003
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Koska se on hyvä paikka ja palvelisi erinomaisesti Sandsundin asukkaita. Rakentajana toimisi Pedersöre, mutta Pietarsaari osallistuisi hankkeeseen.

        Varmaankin olisi järkevää rakentaa Pietarsaaren uimahalli siihen paikkaan missä se jo on, Pietarsaaren uimahallin paikalla.
        Vesikin on jo siellä valmiina.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      122
      2263
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2197
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1875
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      31
      1485
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      95
      1437
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1407
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      66
      1170
    9. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1170
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1030
    Aihe