EHTAA TAVARAA.

Anonyymi-ap

"Ehtaa tavaraa" tarkoittaa sananmukaisesti aitoa, alkuperäistä tai korkealaatuista tuotetta. Arkikielessä ilmausta käytetään korostamaan, että jokin asia on "sitä itseään" ilman väärennöksiä tai jatkeita. "Ehta" on synonyymi sanoille aito, puhdas tai väärentämätön. Esimerkiksi "ehtaa kultaa" tarkoittaa täyttä kultaa.

Kökkötraktorilla on kassakaapissaan läjäpäin ehtaa kultaa ja kaikki valokuvansa täyttä ehtaa, kuten kaikki selitelmänsäkin.

Kärpästen herra on ehta Suomalainen kärkipään mies, aito dibloomi-insinööri joka totuustarkkailee vakoilemallakin, että tälle palstalle ei tuoteta mitään mikä ei ole ehtaa.

Euroviisuilut on nyt ajankohtainen, mutta tulee se seuraavakin vuosi.
Molemmat on ehdasti osoittanut olevansa musikaalisia ja sanoituksetkin on hallussa.

Kärpäsen herran vaimokin lienee lätkineen kykenevä panemaan paremmaksi kuin Linda ja Kökkötraktori huippu-urheilijan näköisenä olisi ehta ääniharava.

Menestystä Ruotsissa sai Suomalaiset Vöyrin murteella, joten voisi koettaa yhdistää Suomalaista ja Thaimaalaista ehtaa, osaahan Kökkis täydellisesti Naminamin murretta.

Pelimannit ja laulajat voisi koostua Pattayan rakkaiden ehdasti miehekkäistä heteroista, kuten mainittujen lisäksi Silkkinen, Pohkeinen ja Syylittäjä.

Taustatanssijoiksi Kökkiksellä on ehta Thaimaalainen go-go-ryhmä luonnollisesti.

Promovideon ehta kuvauspaikka luonnollisesti Eeden ja editointi onnistuu Kärpästen herralta yhtä ehdasti kuin valokuvatuotoksensakin.

Liekkien on havaittu iskevän yleisöön jopa kaasuräpellyksin, mutta Kökkisellä olisi tarjota aidot liekit liekkigrillistään ehta hiilihanko kädessään kuin konsanaan isoimmalla päälliköllä kuumassa valtakunnassaan.
Ääniryöpyn varmistamiseksi Kärpästen herra voisi kiipeillä kotihotellin seinille ja roiskeläppäinen laskea liukumäkeä terden porealtaan kupeesta kotihotellin altaaseen, jolloin yleisö olisi täysin nakitettu antamaan pisteensä märän t-paidan johdosta.

Ehdan managerin tarvitsisi orkesteri, joten Hämäävä Häkkinen, eli Hämähämähäkkinen varmaankin olisi samalla aaltopituudella Kärpästen herran kanssa.

Minun mielestäni, siis vain minun mielestäni seuraavan kaltainen sopisi, mutta mielipiteitähän on toki muitakin, mutta tuossa olisi ehdottoman ehtaa kyseiselle orkesterille.

https://www.youtube.com/watch?v=U1kegt1S43s&list=RDU1kegt1S43s&start_radio=1

3

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Auta Rakas Taivaan Isä tätä miestä ja kevennä hänen henkistä taakkaansa jotta hän edes yöllä saisi hetken rauhan ja näkisi edes unta omasta elämästä.

      • Anonyymi00002

        Onko sillä omaa elämää? Tuskin.


      • Anonyymi00003
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Onko sillä omaa elämää? Tuskin.

        Hyvä sanoitusidea mikkihiiriäänellä räp ... Mun elämä - Sun elämä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      73
      2622
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1702
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1670
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1555
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1528
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1236
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      25
      1088
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1032
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      79
      986
    Aihe