hei!

rituaaleja

Miten niitä rituaaleja oikein tehdään?
Tiedän että jokainen saa keksiä itse omat rituaalinsa, mutta minulla ei ole aivoja niihin, jos minä niitä itse rupeaisin keksimään niin siitä tulisi ikiteini-leikkimistä että piirretään pentagrammi lattiaan ja ollaan vähän niinku että "vähängs mä oon satanisti".
olisiko niitä jossain valmiina, että pääsisi kokeilemaan toimiiko ne oikeesti. :)
kiitos.

7

774

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ketjun aloittaja*

      "olisiko niitä jossain valmiina, että pääsisi kokeilemaan toimiiko ne oikeesti. :)"
      korjaus: olisiko niihin ohjeita jossakin että pääsisi kokeilemaan..

    • Justifer

      Vaikka en itse pidäkään koko Lesser Banishing Rite of the Pentagramin ideasta, on se aika hyvä paikka aloittaa. Se on ehkä enemmänkin jonkinlaista visuaalista meditaatiota kuin suoraan vaikuttamaan tarkoitettu seremonia, mutta et sinä kokeilemalla siitä mitään menetä ja ehkä huomaat, että onko se sinun juttusi vai ei.

      http://www.spellsandmagic.com/pentagrams.html

      Älä säikähdä, vaikka sivut ovatkin suoraan sanottuna kammottavan näköiset ja huomattavan lapsenomaiset. Siellä on ihan kätevääkin tavaraa ja jos ei muuta, ehkä se inspiroi jonkin verran.

      • ketjun aloittaja

        mutta siellä sanotaan että rituaali pitäisi tehdä joka aamu ja joka ilta..en ajatellut tehdä sitä niin useasti..


      • LHJ
        ketjun aloittaja kirjoitti:

        mutta siellä sanotaan että rituaali pitäisi tehdä joka aamu ja joka ilta..en ajatellut tehdä sitä niin useasti..

        Ehkä kannattaisi ensin miettiä, mikä on se henk.koht. tarve tehdä maagisia työskentelyjä. Hyviä itselle esitettäviä kysymyksiä ovat aluksi: Miksi? Mikä on tavoitteeni? Mitä haluan työskentely(i)ltä? Myös kysymys, voiko halutun tavoitteen saavuttaa ilman sen kummempia rituaaleja tms. on aika oleellinen. Jos vastaus on kyllä, rituaali on aika turha.


    • Unileijona

      Erilaisia rituaaleja on maailma täynnä. Täysin uusien keksiminen alkaa olla jo vaikeaa. Ei ole mikään häpeä tutustua siihen mitä muut ovat tehneet ja mitä siitä on sitten tapahtunut.

      Rituaali voi olla minkälainen tahansa. Rituaalin rakentaminen tai sellaisen valitseminen riippuu täysin siitä mitä haluat saada aikaan. Jos haluat ihan oikeasti hyödyllisiä vinkkejä, sinun täytyy kertoa mitä itse odotat magialta ja mitä lopultakin tahdot. Mieti asiaa ja kerro suoraan ja selkeästi mikä tulisi olemaan tärkein tavoitteesi, unelmasi tai tarkoituksesi.

      Toisinsanoen sinun on paljastettava lisää itsestäsi ja unelmistasi, mikäli haluat opastusta.

    • riotuaaleja

      saatana tai demonit tulee kun vain haqluat..

      toi ei kannata kutsua sellaisia..


      jeesus tule kun haluat apua, ja jeesus on suurin voima maailmassa.

      saatana on vain naurettava luuseri sekoilija verrattuna jeesuskseen..

      itse asiasa ei satnaa edes voi verrata jeesukseen.,


      esim..saatana ei voi olla monessa paikassa samalla kertaa, MUTTA JEESUS VOI!!!

      • rituaalista

        Voi olla myös rituaali. moni nainen tultuaan jätetyksi kay kampaajalla laittaa itsensä ihan uuteen kuntoon. Ja jättää menneen taakseen.
        Näin yksinkertaista se voi olla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1704
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      896
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe