tässä: "Hyviä merkkejä: sodanvastaisuus kasvaa euroopan nuorissa."
Tyyppi selittää "Euroopan nuorista", vaikka kyse on osasta saksalaisnuoria.
Eikä sanaakaan venäjästä joka sodan aloitti, ja haluaa jatkaa sitä edelleen, vain Euroopan varustautuminen on kauhea asia. Venäjämielisyys paistaa.
Miksi vastailette typeriin trollauksiin?
Venäjämielisen vasemmistolaisen trollaus
26
118
Vastaukset
- Anonyymi00001
Trollit täällä huseeraa, ja monesti mitä typerämpi avaus, sitä enemmän kommentteja.
- Anonyymi00014
Monesti? AINA. Trollit itse kirjoittavat toisinaan suurimman osa vastauksistakin, olivat ne sitten aloituksen mukaisia tai niiden vastaisia.
- Anonyymi00022UUSI
Juuri niin.
- Anonyymi00002
Saas nähdä kuinka pitkään Suomi pystyy keplottelemaan ilman omaa verenvuodatusta itse eskaloimassaan länsimaiden energiasodassa.
- Anonyymi00005
Sä voi vetää ittes jojoon, punikki.
- Anonyymi00008
Anonyymi00005 kirjoitti:
Sä voi vetää ittes jojoon, punikki.
Totuus sattuu.
- Anonyymi00003
Ei ole olemassa mitään "Venäjämielistä" vasemmistoa!!??
Miksi olisi?
Eihän Venäjällä ole mitään, mikä sopii vasemmistolle? Päinvastoin Venäjällä vihervasemmistolaiset joutuvat vankilaan!
Toisin on äärioikeisto kuten Persut. Siksi Ano Turtiainen haki turvapaikkaa juuri Venäjältä!
Ja Venäjällä on jo kaikki se mitä Persu toivoo!
Ei EU:ta
Ei Vihervasemmmistoa
Ei Ay-tä
Ei Yleä
Ei Pridekulkueita
Ei Elokapinaa
Ei edes ruotsinkielen asemaa
Ei maahanmuuttoa
Mitä oikein Persu vielä odottaa? Lähde sinäkin Venäjälle! Suomesta ei tule ikinä Venäjää. Ainakin jos Vasemmisto saa päättää!!!- Anonyymi00004
Idiootti.
Vasemmistolla on peräti kaksi venäjämielistä mediaa, ja ovat myös perustaneet uuden venäjämielisen rauhanjärjestön - että revi siitä.
Ja sähän et pummi vastaa, koska et pärjää. - Anonyymi00006
Kommenttisi on umpityhmä, eli olet siis vassaritrolli.
- Anonyymi00009
Anonyymi00006 kirjoitti:
Kommenttisi on umpityhmä, eli olet siis vassaritrolli.
Eikö sulla ole koulupäivä?
- Anonyymi00010
Hävisit heti pelisi, ressukka.
Anonyymi00004 kirjoitti:
Idiootti.
Vasemmistolla on peräti kaksi venäjämielistä mediaa, ja ovat myös perustaneet uuden venäjämielisen rauhanjärjestön - että revi siitä.
Ja sähän et pummi vastaa, koska et pärjää.Imbesilli.🐟
- Anonyymi00011
Ampua se pitäis....
- Anonyymi00012
Vassut ei pärjää kuin trollaamalla.
- Anonyymi00013
Se itse spammaa juttuunsa vastauksia.
- Anonyymi00015
Ryzzänrakastajat pitäis lopettaa....
- Anonyymi00016
Eli Persu?
- Anonyymi00017UUSI
Punikki on punikki.
- Anonyymi00018UUSI
Hyvä avaus.
- Anonyymi00020UUSI
Bolsevikit sai kaapattua vallan Venäjällä 1917.
Iskivät ajan hermoon. Ensimmäinen maailmansota oli menossa.
Kansa nousi puoltamaan 'Rauhaa ja leipää'.
Kansalla joka puolella, kaikissa maissa, se on elämän vakauden tae.
No, ei tullut leipää, eikä vallankaan rauhaa. Tuli vuosikymmenten sortovalta! - Anonyymi00021UUSI
Olisin ihmeissäni jos maailmassa vain vasemmistonuoret haluaisivat rauhaa!
- Anonyymi00023UUSI
Sotateollisuuden hörhöt nimittelee sotahulluutta vastustavia vasemmistolaisiksi. Ovatkohan he sitten itse jotain äärikommunisteja?
- Anonyymi00024UUSI
Miksi venäjämieliset olisivat vasemmistolaisia? Venäjä on äärikapitalistinen valtio.
Miksi juuri vasemmistolaiset puolustaisivat Venäjää?
Kuinka tunnistat vasemmistolaiset? - Anonyymi00025UUSI
Punikit trollaa jatkuvasti.
- Anonyymi00026UUSI
Onhan se kiva torpata idiootin aloituksia.
- Anonyymi00027UUSI
Tik-Toki algoritmit ohjailee kaikkia, varsinkin tyhmiä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä2411453Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa494000Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1163207Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1612529Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1042245Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2001834Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3121100Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta18895- 61855
Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143805