Talläkin palstalla on aiemmin puhuttu aurin- kotuolien päivävuokrista paljon, mutta miten
tuolit varataan koko päiväksi vai joutuuko
vuokraamaan uudet tuolit, jos lähtee välillä pois rannalta?
tuolit varataan koko päiväksi vai joutuuko
vuokraamaan uudet tuolit, jos lähtee välillä pois rannalta?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ihan vaan just kultahietikolta palanneena voin kertoo et systeemi oli sellanen et ku jättää pyyhkeet tuoleihin niin ne on tietenki sun koko päivän. Eikä niitä sieltä pöllitä (kuuluisia viimeisiä sanontoja...). Tuoli oli 6 levaa samoin ku varjo. Pehmuste tuoliin oli 3 levaa. Hauskaa matkaa!
Pyydät sen tuolin vuokraajalta kuitin. Jos lähdet pois ja tulet vaikka parin tunnin päästä ni ei tarvii maksaa. Tämä nyt tietenkin koskee sitä samaa paikkaa.
Jätä pyyheliina aurinkotuoliin, niin se on merkkinä että tuoli on varattu sinulle. Laita pyyheliina hyvin kiinni tuoliin että ei tuuli vie sitä. Kun menet aamupäivällä rannalle niin valitset vain itselle sopivan paikan ja rahastajat kyllä löytävät sinut. Heillä on oma kirjanpito maksetuista tuoleista ja he eivät tule perimään sinulta uudestaan maksua.