Mullikka :"Jyväskylän kaupunginjohtaja saa nelivedon työsuhdeautoksi"
Arkena vitjakaula ajelee nelivedolla ja viikonloppuisin konttaa nelivedolla pubista himaan aivan demarina.
2 x neliveto
11
168
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kotona Krista Anri Susanna takoo rantarosvon päätä kaulimella niin ettei tukka ehdi kasvaa.
- Anonyymi00003
Pelkät huoltokulut yli 40 tonnia
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jarmonahkamaki/demari-kaupunginjohtajalle-tyosuhdeautoksi-lexus-es-500e-awd-executive-business-tayssahkoauto/- Anonyymi00005
Pitkää linkitystä
- Anonyymi00006
Pakko olla demari muuten saa niitä vaikeuksia?
- Anonyymi00007
Ketä kiinnostaa
- Anonyymi00008
Vieläkin on noita dieselvetureita asemilla. Jyväskylässä yksi höyryveturikin.
- Anonyymi00009
Se jos humalassa lipsahtaa auto ojaan niin hyvä olla neliveto
- Anonyymi00010
Teillä Jyväskylässä on mukavat jutut Matinkin jälkeen.
- Anonyymi00012
Voiko tällainen työsuhde auto uutinen pitää paikkaansa? Voisin monien muiden kaupunkilaisten tavoin kysyä, mitä kyseinen suurituloinen isokenkä tekee tällaisella 4-veto autolla? Eikö yhteiskunnan ja veronmaksajien rahoja tulisi käyttää harkiten. Mielestäni satojen tuhansien vuosiansioita nautiskeleva isokenkä voisi ostaa leikkikalunsa omilla rahoillaan.
- Anonyymi00013
Menkääs nyt kateelliset muualle leikkimään
- Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Menkääs nyt kateelliset muualle leikkimään
Emme mene. Meistä tämä kaupunginvaltuusto on oiva paikka leikkiä vaikuttajaa. Itse olen saanut vaikut korvistani perinteisellä "kämmen päälle"- menetelmällä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2252960Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1822596Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101227Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1351144- 701078
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2871050Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3431013Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20959Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22798