Viranomaiskanavan lisäosa

Sen kautta välitettyä puheääntä luullaan usein skitsofreniaksi, jota se ei ole. Se kuuluu pään ulkopuolelta. Muita tätä taajuutta käyttäviä ovat Somaliradio ja Saksan kenttäradio. Samoin LA-tukiasemat.
10455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ylen taajuutta käytetään myös.

Äänestä

Tampereen Lakalaivan hienostokaupunginosasta välitetään saksalaisen ja amerikkalaisen tiedustelusatelliitin kautta tätä ääntä ja niin sanotun tuomarin ääntä.

Äänestä

Halsualla on keskeinen rooli myös ainakin tämän tietyn henkilön osalta.

Äänestä

https://yle.fi/a/74-20215196

Siinähän sitä uutisoidaan, olisko samalla "vähän lipsahtanut". Hankala sanoa kun menee jo vähän oman osaamisen ulkopuolelle tällainen.

Äänestä
  • Tuo on kyllä lopun alkua, jos niihinkin tulee lisäosa. Sen jälkeen ei nuku kukaan.

    -00

    Äänestä

  • Tämä radiohanke on kyllä Saksan mafian tukema, heillä on omat intrenssinsä.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Tuo on kyllä lopun alkua, jos niihinkin tulee lisäosa. Sen jälkeen ei nuku kukaan.

    -00

    Sehän on hyvä että laajenee runsaasti niin katoaa "salaliittoväitteet" kun muutamassa kylässä ei nuku enää kukaan.

    Naurettavaa kun väitetään ettei nykytekniikkaa ole olemassakaan, toki Perhossa on myös klassiset paskanjauhajat ja tavanomaiset kyttääjät jotka käyttävät ihan perinteisiä köyhän taviksen menetelmiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Tämä radiohanke on kyllä Saksan mafian tukema, heillä on omat intrenssinsä.

    Tampereen seudulla Nokialla tehdään lisäosallisia puhelimia. Sen tarkkanäköinen huomaa tuosta edellisestä viestistä.

    Äänestä

Kaustisen seutukunnasta ja erityisesti Perhosta on valtiovallan tuella tehty erityisalue, jossa esim. Puolustusvoimat testaa uusia sodankäynnin välineitä. Tämä erityisesti tämän tietyn yrityksen takia.

Äänestä

Tästä Kaustisen seutukunnan VHF-kanavasta oli juttu Pirityisten lehdessä, tälläkin kanavalla on tämä tunnettu lisäosa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sen kautta välitettyä puheääntä luullaan usein skitsofreniaksi, jota se ei ole. Se kuuluu pään ulkopuolelta. Muita tätä taajuutta käyttäviä ovat Somaliradio ja Saksan kenttäradio. Samoin LA-tukiasemat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu