Is.fi:n mukaan joku yleläinen radiojuontaja oli tänään onnistunut jättämään mikrofonin auki ja oli puhunut suorassa lähetyksessä ala-arvoisesti etnisestä vähemmistöstä.
Kuka oli? Tuleeko hyllytys? Pyytääkö nykytavan mukaan pakotettuna anteeksi tarkoittamatta anteeksipyynnöllä mitään?
Hävetä saisi. Mutta ei raukka taida osata.
Kuka mölisi Ylellä?
20
539
Vastaukset
- Anonyymi00001
IL:ssä oli Samuli Aaltosen nimi uutisessa. Kaveri otti aikanaan Rafiomafiasta loparit kun oli kännissä tullut töihin suoraan lähetykseen.
- Anonyymi00002
Kylläpä on kamalaa
- Anonyymi00008
Juu vassarit nyyhkyttää. Menisivät töihin!
- Anonyymi00014
Anonyymi00008 kirjoitti:
Juu vassarit nyyhkyttää. Menisivät töihin!
Menisit sinä persu itse töihin, vasemmistolaiset KÄY töissä!! Miten on sinun laitasi??
- Anonyymi00016
Anonyymi00014 kirjoitti:
Menisit sinä persu itse töihin, vasemmistolaiset KÄY töissä!! Miten on sinun laitasi??
Käy vassari herännyt viime yön uniltaan ölisemään. Johan oli jo korkea aikakin. Jaksaa sitten taas elostella illat ja yöt läpeensä..
...
- Anonyymi00003
Onko jossain vielä kuunneltavissa, taisi vaan sanoa totuuden
- Anonyymi00004
Minulla on tallessa. Paljonko maksat?
- Anonyymi00011
Anonyymi00004 kirjoitti:
Minulla on tallessa. Paljonko maksat?
Saat jututustasi takuulla hyvän hinnan, kun olet todennäköisesti Ylen lisäksi ainoa jolla se on vielä tallessa.
Onhan tuosta lipsahduksesta olla IS:n mukaan jo puolitoista vuotta aikaa.
https://www.is.fi/viihde/art-2000010482314.html
- Anonyymi00005
Samulista pääministeri!!!
- Anonyymi00006
Taasko Samulille potkut. Kuinkahan monetta kertaa
- Anonyymi00010
Jos tyyppi on ollut radiohommissa jo ysärillä niin pitäisi olla ymmärrystä tekniikasta ja myös siitä, mitä saa ja voi tai ei saa ja ei voi sanoa. Oliko mikki tahallisesti auki, voi vain kysyä.
No Samuli on näitä entisiä teini-idoleja ja jo suunnilleen unohdettuja suosikkeja. Näin päästiin taas kätevästi koko kansan tietoisuuteen. Tulerko potkut vai lähteekö oma-aloitteisesti kuin Radiomafiasta aikanaan?? - Anonyymi00013
Anonyymi00010 kirjoitti:
Jos tyyppi on ollut radiohommissa jo ysärillä niin pitäisi olla ymmärrystä tekniikasta ja myös siitä, mitä saa ja voi tai ei saa ja ei voi sanoa. Oliko mikki tahallisesti auki, voi vain kysyä.
No Samuli on näitä entisiä teini-idoleja ja jo suunnilleen unohdettuja suosikkeja. Näin päästiin taas kätevästi koko kansan tietoisuuteen. Tulerko potkut vai lähteekö oma-aloitteisesti kuin Radiomafiasta aikanaan??Eikö sillä ollut oma paikallisradio Mäntyharjulla 2000 tienoilla?
- Anonyymi00007
Suomessa on totuuden puhuminen edelleen kiellettyä kuten Kekkosen aikaan.
- Anonyymi00012
Ylen toimittajat saavat mölistä mikkeihinsä mitä vaan mutta jos perussuomalainen pääsee kymmen metrin päähän mikistä niin se pnnaan pois päältä, niin että hyvä jos perussuomalaisen kenkien kopinaa ehtii vähän päästä lähetykseen.
- Anonyymi00015
Suomessa on tällä hetkellä vallassa varsinainen Valehtelijoiden klubi. Koskaan ei hallituksen jäsenet ole puhuneet niin .askaa kuin nyt.
- Anonyymi00009
Alkaa taas vihervassareiden harjoittama maalitus.
- Anonyymi00017
Samulin takia radioasema vaihtuu heti ysiltä yle 1: seen. Ei sitä kitisijää jaksa kuunnella hetkeäkään, kuin Kansanradiota kuuntelisi 🙉 !
- Anonyymi00018
Kello on ja kohta kuullaan mölisijä pois iltapäivistä!
- Anonyymi00019
Ja siinä kuultiin mitä kohta kuullaan. Kello on ja kohta kuullaan. Siinä esiintyi ja kohta esiintyy. Sellaista teillä, mutta meillä täällä Tampereella.
- Anonyymi00020
Ei taida kyseinen kuuluttelija olla enää talon töissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka572326Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1121681Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181