Ihmettelen

Anonyymi-ap

Ihme tarinaa, ja tappelua eläkkeistä. Itse 43 vuotta töitä tehnyt. Ja en valehtele, joskus veri suussa. Palkasta maksanut eläke maksuja, veroja leijonan osan. En ole ikinä valittanut, vaikka veroa on mennyt ja paljon. Koska aina hyväksynyt että säilyisi jonkun verran tämä n.s hyvinvointi valtio. Mitä tämä nykyinen hallitus tuhonnut vauhdilla. Ihan vain rikkaiden ystäviensä takia.

2

132

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Aika harva on ITSE maksanut veronsa tai eläkkeensä. Ne on ollut yrityksiä ja yrittäjiä joita on kiristetty näillä maksuilla. Ei ole monikaan tienannut rahaa ja maksanut siitä ITSE omat eläkkeensä ja veronsa. Yleensä ne ovat pienyrittäjiä tuossa asetelmassa.
      Muut ovat vaan ahnehtinut itselleen ja ay:n varjolla vaatineet vaatimistaan lisää jolloinka yritykset ovat joko lopettaneet tai muuttaneet ulkomaille. Nyt on se aika. Maksajat löytynevät aiheuttajista?
      Eläke on vain sosiaaliturvaa. Koko eläkejärjestelmän saa lopettaa. Ei sellaista ole. Sossurahaa tai kelarahaa.

    • Anonyymi00002

      Pelottaa eläkevakuutusyhtiöiden riskisijoitukset jos tästä mailmantalous vielä paljon heikkenee!Itse 48 vuotta ollut työelämässä ja nyt eläkkeellä muutaman vuoden,kaikki paikat rikki mutta silti pyristellään! ;o))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      171
      1482
    2. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      715
    3. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      87
      687
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      578
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      526
    6. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      516
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      123
      513
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      490
    9. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    10. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      49
      479
    Aihe