Valitsevat kulkea kevyen liikenteen väylän sijasta teitä joissa ei kevyen liikenteen väylää ja joissa joidenkin kodit erittäin lähellä. Eli meteli kova sisälle näistä .
Kehä kolmosen sisäpuolella tätä tuskin tapahtuu. Merenranta on täynnä lenkkipolkuja joissa koirien kanssa voi liikkua. Ei asuntokaduilla huudattamassa.
On aika inhottavaa teeskennellä että vahinko kun koiranomistaja tietää ottaessaan metelielukan että kaikki eivät niitä haluaisi lähelle mutta heillä ei ole oikeuksia.
Jotkut Koiranomistajat
Anonyymi-ap
2
153
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
Koita nyt sopeutua elämään jo. Siihen kuuluu myös koirat.
- Anonyymi00002
Osta korvatulpat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132396Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371433Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha640986- 106983
- 71962
- 97868
- 48865
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686