Asennetut ohjelmistot W 11?

Suuri määrä sellaisia, jotka näyttävät asennustiedostoilta siellä listalla sen kuvakkeen persuteella?
Ohjelmat ja toiminnot osiossa.
Ei uskalla poistaakaan?
2182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Win11:sta mukana tulee järjettömän paljon täysin turhia sovelluksia, ja näistä voi suurimman osan poistaa. Suosittelen asentamaan Revo Uninstaller nimisen sovelluksen. Tuolla saa selkeämmän käsityksen siitä, että mikä sovellus on kyseessä, ja voi miettiä kannattaako poistaa tai ei.

Äänestä
  • Ihan turhaa asentaa ohjelmien poistamiseen mitään ohjelmaa kun Windowsista voi ne poistaa ilmankin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suuri määrä sellaisia, jotka näyttävät asennustiedostoilta siellä listalla sen kuvakkeen persuteella?
Ohjelmat ja toiminnot osiossa.
Ei uskalla poistaakaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu