Nyt olisi persuille hyvä tilaisuus poistaa verot ja lunastaa kautta historian ensimmäinen vaalilupauksensa. Peltokangaskin vaati hiiteen kaikki bensanhinnan korottajat. Nyt persut euron bensaa kiitos. Kuten muissakin maissa. Euroopassa politiikot auttavat kansalaisiaan nyt on teidän vuoro. Noh.... ymmärränhän minä ettei teitä kiinnosta.
Vastaukset 12
- Anonyymi00001
Ennen vaaleja persut vaativat Marinin hallitusta alentamaan dieselveroa. Nyt persujen Jani Mäkelä käänsi takkinsa ja sanoi, että se ei persuille käy. Huijarit ja takin kääntäjät.
- Anonyymi00002
Haukut persuja mutta et esitä vaihtoehtoja. Oletko vassari vai vireä?
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Haukut persuja mutta et esitä vaihtoehtoja. Oletko vassari vai vireä?
Mielestäni esitän. Eikös veroa lasketaan ole vaihtoehto sille ettei sitä lasketa. Ja juu olen kyllä ihan vireä.
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Mielestäni esitän. Eikös veroa lasketaan ole vaihtoehto sille ettei sitä lasketa. Ja juu olen kyllä ihan vireä.
Herranjumala noitten persujen aivotoimintaa
- Anonyymi00005
Ylellä mielenkiintoinen juttu Tampereen valtuuston sirkuksesta. No ketkähän toimivat pelleinä?
- Anonyymi00006
Kyllä ihmisen pitää olla erittäin tyhmä jos vuodesta toiseen antaa äänensä puoluevallalle. Hoh hoitaa ja hih hih. Jos puoluevaltaa tilaa kansanvallan, eli demokratian sijaan, niin sitä myös saa.
- Anonyymi00007
Demokratiassa kansa voisi nyt äänestää bensaveron alentamisesta. Tai vaikkapa sähkönsiirto maksut pois. Mutta se olisi liian pelottavaa suomalaisille, siksi puoluevalta tulee olemaan lampaiden valinta.
- Anonyymi00008
Mäkelä persuista twiittaili viikko sitten bensan hinnan noususta jotain että kai nyt jengillä on varaa omat bensansa ostaa jossei ole niin pitää mennä töihin tai jotain sinnepäin. Sitten varmaan joku vihjasi että nyt on tilaisuus näennäisesti matkia vähän sivistysvaltioita, jossa ihmisiä yritetään oikeasti auttaa ja samalla vähän kerätä irtopisteitä niin nyt ollaan vaatimassa hallitukselta toimia hinnan alentamiseksi. Vaatii tavallaan hallituspuolueen edustajana itseltään mutta mitäpä siitä. Kivahan se on vastustaa omia aloitteitaan.
- Anonyymi00009
Joo, persuilla on pallo hukassa. Mäkelä kerää tyhmiltä irtopisteitä.
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Joo, persuilla on pallo hukassa. Mäkelä kerää tyhmiltä irtopisteitä.
Miksiköhän tuollainen haittapuolue on oikein perustettu. Haittapolitikointi pitäisi suitsia pois.
- Anonyymi00011
Ei ollu vielä euron bensaa. Reilut 1.70 e95 eilen...
- Anonyymi00012
1,59 haparanda i dag
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde921335- 47911
- 95875
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku85789Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j57717- 42581
- 64576
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan191567- 34557
- 48537