Rivitalojen ovien edessä pysäköidyt autot aiheutravat suuren vaaran tulipalon sattuessa. Miksi isännöitsijät yms saa asukkaiden autoja parkkipaikoille. Isännöitsijäkin voi joutua vastuuseen asiasta.
Vastaukset 11
- Anonyymi00001
Jos tosiaan huomioidaan että henkilöautoja palaa todella usein, ja lämmityksessä olevia vielä useammin. Niin autot jotka seisovat osittain avoimen räystään alla ovat todella vaarallisia. Siinä menee sitten koko rivitalo kun se syttyy. Toki sama koskee myös grilli-telttaa joka sekin seisoo avoimen räystään alla. Mutta siitähän ei saa valittaa. Kun kaikki on tehty viranomaisten ohjeiden mukaan, kuulin. Olisi kiva nähdä se palotarkastaja joka hyväksyy tämän. Jokainen tehköön omassa talossa miten haluaa, mutta jos samassa talossa asuu muitakin niin, jättäkää autonne parkkipaikalle.
- Anonyymi00002
Jep, muuallakin as oy rivareissa ajetaan kattilat oven eteen vaikka olisi parkkipaikka.
Eihän se is ole siellä partioimassa!!
- Anonyymi00003
Ja huomioikaa että joissain taloyhtiöissä on autokatokset jotka ovat palo-osastoituja kipsilevyillä ja siten suunniteltuja autojen säilytystä silmälläpitäen. Toisin kun tavalliset räystäät, sieltä on suora veto välikattoon.
- Anonyymi00004
Ketään ei vaan kiinnosta.
- Anonyymi00005
Mustapekka ja nesteen pelle!Ajakaa romut parkkipaikalle,kadun varteen.
- Anonyymi00006
Ja vanhoissa rivitaloissa joissa ei ole tehty kattohommia EI OLE PALOKATKOJA
ylös saakka, eli jonkun onnettoman kattila voi sytyttää koko talon palamaan.
Syyllinen on auton omistaja ei isännöitsijä.
- Anonyymi00007
sitten siellä rivareiden ovien edessä on autoja pysäköitynä niin, ettei pelastuslaitoksen autot pääse kulkemaan kohteeseen :/ eikö joillai ihmisillä ole mitään tajua mitä voi ja ei voi tehdä.
- Anonyymi00008
Eihän Sysmässä tarvitse mitään sääntöjä noudattaa. Kaikkein vähiten liikennesääntöjä.
- Anonyymi00009
Ja se ennustaja-noidan telttakin on grilleineen vieläkin räystään alla. Lisäksi hiiret ja rotat asustelee siellä öisin, ja joku onnellinen syö siellä valmistettua sapuskaa yöäk.......!!!!!!!! Jaa sillähän onkin taas se lupa, keneltä lienee saanut? !!!!
- Anonyymi00010
Pidä sinä vajukki huolta vaan omista asioistasi, mitä se sulle kuuluu missä autot pysäköidään tai joku pitää telttaansa. Lisää rokotteita vaan, Sanna Marinin syy !!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1941855
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.117977Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo127902En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset210704- 135656
- 60655
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä21624Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57602- 38568