RIP Chuck Norris, 86v

Anonyymi-ap

Kuolema keräsi rohkeutta 20 vuotta kertoakseen, että Norris on kuollut mutta nyt se viimein siis tapahtui :/

2

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Hmmm. Me jokainen kuolemme ja joskus tuo tapahtuu yllättäen. Jonkun kohdalla se on tiedottanut itsestään jo ennakolta.

      Itse haluaisin tietää asian hiukan ennakolta, esim. nopeasti vievän sairauden kautta, mutta olen kyllä varautunut siihen, että yhtä hyvin se voi tapahtua yhtäkkiä ja yllättäen, ehkä niin, etten edes huomaa koko asiaa, ennenkuin sitä ollaan menossa (toivot.) käsi enkelin kädessä "kohti valoa".

      Vaikkei sota juuri vielä kosketa "meitä" aivan suoraan, voi se koskettaa yllättäen esim. ohjuksen harhalaukauksella. Näin muiden sota tulee yhtäkkiä osaksi omaa elämäämme. Esim. Iranista keski-Suomeen asti on ilm. n. 4000 km (?). Siellä jos ajatolla oikein raivostuu, niin pitkänkantaman ohjusta voi sataa nopeaan tahtiinkin.

      Tiesin Chuck Norrisin, mutten ole ollut koskaan juuri mikään erityinen "ihailijansa". Esim. Bruce Willisin kuolema koskettaisi enemmän, olin häneen joskus vuosikymmeniä sitten suorastaan ihastunut ("Konnankoukkuja kahdelle").

      • Anonyymi00002

        >>Siellä jos ajatolla oikein raivostuu..."
        "Siellä" = siis Iranissa, ei keski-Suomessa.
        Vaikka voihan joku imaami keski-Suomessakin raivostua...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      192
      3880
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      56
      3260
    3. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      229
      2672
    4. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      255
      2264
    5. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      80
      1949
    6. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      38
      1471
    7. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      53
      1377
    8. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      70
      1238
    9. Ensimmäinen kuukausi palkatatta

      Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty
      Kansallinen Kokoomus
      99
      1081
    10. Miltä tuntuu kun

      On asioita joita ei rahalla voi ostaa?
      Ikävä
      109
      929
    Aihe