Miksi ja kenen luvalla ja päätöksellä venäläisiä lomamatkalaisia kuljettaneen lentokoneen sallittiin laskeutua Suomeen Helsinki - Vantaan lentokentälle? Kyllä venäläisillä on itsellään muitakin varakenttiä lähellä Pietaria ja käyttäisivät niitä. Vaikka sitten sotilaskenttiä jos ei muuta mukamas ole. Itse ovat sotaan ryhtyneet ja ei se suomalaisten ongelma ole jos niiden omat kentät on jouduttu sulkemaan.
Kehtaavat vielä valittaa ja valehdella että matkustajia on kohdeltu huonosti.
Mitäs luulette jos suomalaisilla olisi samankaltainen tilanne niin sallisiko venäjä välilaskun omalle alueelleen?
Varalaskukenttä
Anonyymi-ap
4
80
Vastaukset
- Anonyymi00001
Se on pakko vaan nieleskellä muuten tulee idän karhu kylään.
- Anonyymi00002
Olisivat ampuneet alas koko paskan
- Anonyymi00003
On tää kyllä yks soviet finland, ei muuta voi sanoa ja ihmetellä . Munattomia ryssähenkisiä virkatolloja
- Anonyymi00004
No jaa, konehan ei ollut venäläinen, eikä tainnut olla matkayhtiökään.
Samanlainenhan oli viime heinäkuussa. Tapauksissa, joissa Venäjälle matkalla olevalla koneella on tarve laskeutua Suomeen, katsotaan aina tapauskohtaisesti. Traficom tekee päätöksen siitä, otetaanko vastaan vai ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1344835Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii504726Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta333727Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom132851Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole462828Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1462740Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862603Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin692337Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt571983Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1531824