Kapen keittiökaappaus

Anonyymi-ap

Nyt tuo viimeisin ohjelma Kapen keittiökaappaus meni kyllä överiksi. Tytti Junna esiintyi siellä elokuvassa tyttö, jolla on rakennekynnet, aikuinen nainen kuitenkin, perhekin on ja lapsi 5v. Ihan meni överiksi. Aihinen laittoi ruokaa 35 vuotiaalle naiselle, joka ei kyennyt laittamaan ruokaa. Heti meni rakennekynsi veitsen alle. Ihan järjettömäksi on mennyt tämä ohjelma "Kapen keittiökaappaus". Tytti oli ihastunut Aihiseen. Sepustus, että että ei osaa laittaa ruokaa. Nainen n 35 v., mies ja 5- vuotias lapsi ja toista odottaa. Ihan älyttömäksi on mennyt tuo Aihisen ohjelma ja mitenkähän nyt aleentuukin tekemään ruokaa kuolaavalle entiselle näyttelijälle, joka Ihan ihastunut Aihiseen. Miten Aihinen alentuu moiseen roskaa. Ennen Aihinen kokkasi perheiden kanssa, jotka oikeasti uusavuttomia, mutta miten on päästy tähän, että Aihinenkin alentuun moiseen roskaan

6

704

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Sanos muuta. Ei tarvitse enää ohjelmaa katsoa jos meno jatkuu samalla tavalla. Ennen seurasin ohjelmaa. Oli uusavuttomia perheitä, nuoria ym. jotka oikeasti hakivat arjen kiireisiin ja kokkaustaitoihin apua. Nyt Tytti ei edes itse tarttunut ruuantekoon, ei voinut kun rakennekynnet ei taipunut kasvisruuankaan survomiseen. Noloa on että hakeutui ohjelmaan. Miksi ei ottanut lastaan mukaan. Monessa ohjelmassa lapset ovat olleet pilkkomassa kasviksia.
      Niin oma lapseni jo viisivuotiaana sanoi, että äiti leivottaisiinko taas korvapuusteja. Niin tehtiin. Aikoihin on eletty. Mutta tämä viimeisin Kapen ohjelma oli nyt sitten viimeinen jota katselen, jos seuraavassa jaksossa jatkuu sama meininki. Oli ala-arvoista viihdettä!

    • Anonyymi00002

      Joo Kape on kai nyt sitten kaapannut keittiöt nelosella. Voisin itsekin kutsua hänet keittiörengiksi, kun olen laittanut ruokaa 30 vuotta, enkä enää oikein viitsisi! Olis kiva saada joku kokki välillä kotiin.

    • Anonyymi00003

      Televisiostahan ei tule enää mitään muuta kuin roskaa. Sinänsä ei ihme. Toki se että Aihinen meni mukaan nelosen roskaan ihmetyttää, mutta niin monet ovat menneet että eipä juuri ihmetytä. Ihmisiltä puuttuu arvostelukyky. Ja kai Aihisellakin joku raha reikä on vielä täytettävänä.

    • Anonyymi00004

      Kyllä tämä ohjelma osoittaa, miten saamattomia ihmiset on. Netti on reseptejä pullollaan, aloittaa jostain helposta ja tuunailee omien mieltymysten mukaan.

      • Anonyymi00005

        Niinpä mut sitähän varten ne hakeutuu näihin ohojelmiin notta voi muuttaa omia käytäntötapojaa = tulla ahkerimmiksi =)

        Aihisen hurtti ja aika-ajoin ronski huumori tekkee hyvää ohojelmalle. Rento tyyli Aihisella ja aihisen ja perheiden vuoropuhelu on huumorin täyttämää usein. Aihisella on käytännöllisiä kikkoja ruoanlaittoon. Hänellä on kyky tehdä ruoasta kuin ruoasta hyvänmakuista että jos joku ei tykkää maksasta tai josttain muusta, niin aihinen tekee kikkoja joilla saa maksan makua vähennettyä. Älykäs nokkela kokki!


    • Anonyymi00006

      Tämä jätkä on täysin paska yhdessä Pipsa laukka ovat täysin turhia kenenkään ei pidä kuunnella näitä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4987
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4376
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3097
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      252
      2947
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2882
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2501
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1737
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1709
    Aihe