USAn suurlähetystö huolissaan sananvapauden tilasta Suomessa!

Anonyymi-ap

7

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kannattaisi pitää hyvät välit maailman johtavaan demokratiaan. Tämä Räsäsen tuomio ei näytä hyvältä Suomen maineelle.

    • Anonyymi00002

      Tämä on sairas maa monellakin tapaa!

    • Anonyymi00003

      Siitä sopiikin olla huolissaan. Ei tuo räisänen liene mitenkään törkeimmästä päästä ja päätyi tuomiolle. Jotain rajaa pitäisi vetää mitä sanoo ja missä ja kenelle?

    • Anonyymi00004

      Ääni menee PerusÄSSÄlle.

    • Anonyymi00005

      Ihan yks hailee mitä Amerikka ajattelee

    • Anonyymi00006

      Trumpin ulostulot ja toiminta tekee yhdentekeväksi USA:n lähetystön mielipiteet. Hyvä vaan, jos Euroopassa jätetään nuolemista vähemmälle ja fokusoidaan omaan tekemiseen. Trump on jo todennut ettei USA auta Natoa, joten katse eteenpäin eikä jäädå surkuttelemaan. Maailman asiat menee nyt näin ja huomio omaan tekemiseen.

    • Anonyymi00007

      Ei tämä woketus ainakaan paranna suhteita maahan, jossa on raju woketuksen vähentäminen menossa paraikaa. Hyötyä Suomelle tulee kaupan kautta, mutta jos tämä meno jatkuu niin jää nähtäväksi kauanko voidaan kauppaa käydä sinne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      302
      1822
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      47
      1589
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1291
    4. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1141
    5. 143
      1128
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      79
      1071
    7. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1047
    8. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      973
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      932
    10. Kesä ja nuorison mopoilu

      Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta
      Suomussalmi
      155
      899
    Aihe