Siltä miltä moni auto Suomessakin vielä näyttää.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/d69b7a09-4c6c-4331-a153-027333d7ceb1
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/d69b7a09-4c6c-4331-a153-027333d7ceb1
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tojota onkin itä-auto isolla I:llä. Japanihan on Venäjän naapurimaa kauko-idässä.
Tuohan olisi Suomessa vasta teini-iässä. Katsastuksista aina kehuin läpi!
Joo kopsakka tojota vielä, suomessa maksaa jotain kymppitonnin tuommoset.
Ja muualla maailmassa (Venäjällä ja afrikassa) ja 20v vanhoja tojotan romuja saa puoli-ilmaiseksi. Hölmö suomalainen maksaa tojon ropposista karrseeta ylihintaa.
Normi japsi
Toyota-porukka kielsi.
Miten aloituksen linkin kuvan autossa on vasemmanpuoleinen ohjaus? Tuota malliahan on tehty Euroopan markkinoille Britanniassa. Tarkoittanee, että kyseessä on japanilaismerkin auto. Japanissa autot menevät usein romutukseen jo 5-10 -vuotiaina, tuo on paljon vanhempi. Poikkeuksetta oikeanpuoleisella ohjauksella varustettuja kalliita tuontiautoja lukuunottamatta.
Tojopelle riehuu palstalla.
Nämä japsimopot itäromut kulkevat vuodesta toiseen kohusta kohuun. Jorma ei voi koskaan todistaa etteikö lopullinen romahdus olisi jo tässä.
Asiasta pitäisi sanoittaa uusi biisi.
Hyvä kommentti.
Ok ok
Makeet alumiinivanteet varastettu toitsuun.
Toyotalta
DJ Nokia
Näi
Ok.
Upee
Hui hyi
juuuuhh
On sulla