astumaan toyvillakoira,tosin kooltaan kääpiö.juoksut loppukesästä/syksystä.neiti on rekattu,mutta ei suomeen.uros oltava mieluiten toy,mutta kääpiövillis ja muut pienet rodut käyvät myös jos hyvä isäehdokas löytyy.astutusmaksuna miel.pentu.toiveena 017-alue,mutta sopivan ehdokkaan ja vastuuntuntoisen omistajan löytyessä myös pidempi matka käy=)laita s-posti osoitteesi niin kerron enemmän ja laitan neitistä kuvia!
löytyisikö
pientä urosta
5578
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Täällä olis kääpiöpinseri poika paperiton,puhdasrotuinen. Mutta astutukseen kävisi vasta syyskuun puolella, tulee 10kk täyteen. Poika asusta pohjanmaalla.
Mutta jos kiinnosti niin mailia: [email protected]
miten voit tarjota pentukoiraa astutukseen,eihän sille oo tuossa iässä edes terveystutkimuksia voitu tehdä.
Miksi noin pentua tarjoat?
voin tarjota koiraani 1vuotiaana astutukseen. Tottakai tutkitutan koirani onko se jalostukseen sopiva. Koira on nyt 7½kk vanha ja astutus tulisi tapahtumaan mikäli koira on jalostukseen sopiva niin marras-joulukuun puolella.
halusi uroksen loppukesästä tai syksyllä ja itse vastasit koiran olevan silloin 10 kk.
Mikä kiire sulla olis?
Pennulla astuttaminen tuo kyllä mulle vähän pedofilian mieleen,sorry vaan.
Minä kysyinkin tarkemmin mailissa häneltä aikaa.
Ja aika ei sopinut joten mitään ei tullut.