On se käsittämätöntä kun ylen kanavalta tulee juuri tiedotustilaisuus niin ei vittu osata ääntä saada keskustelusta. Mikrofonit on keksitty ja kuuluu vain jotain muminaa. Missä kuvasta ja äänitekniikasta vastaavat henkolöt kun tärkeää asiaa kerrotaan ? !!
Vastaukset 6
- Anonyymi00001
Media palvelee Venäjää massakohulla. Nyt venäjäläiset tietää tarkkaan miten heidän torjuntatoimensa ovat vaikuttaneet. Voi olla, että tulee lisää, jos oikein pyytää.
- Anonyymi00002
Drooniuutisointia tulee aivan liikaa. Samaa puolityhjää asiaa on nyt jauhettu monta päivää eikä oikeastaan mitään uutta. Homma ei näytä olevan hallussa eli pikkupaniikki päällä.
- Anonyymi00003
Kuuluuvus on vähän heikko,kun ministeri Häkkänen on lomalla Espamjassa . Ja elää toisten tietojen varassa.
Onko Häkkänen tehtäviensä tasalla ? - Anonyymi00004
Häkkänen on luuseri,joka ottaa kunnian puolustusministeriön päätöksistä.
Tyypillinen kokoomuslainen nilkki.
Iso nenä ja tukka takana. Kyllä sillä pärjää maailman tuulissa. - Anonyymi00005
Häkkänen lähti välillä drooneja pakoon etelän maille,
On näemmä jälleen uskaltanut palata Suomeen. - Anonyymi00006
Vaikuttaa siltä, että Suomeen lähetetyt droonit ovat suomalaisten sotahullujen tilausta?
Ellei näin olisi, hallituksen pitäisi tuomita jyrkästi rajaloukkaukset, sensijaan ymmärrystä koomikon toimille on sakeana ilmassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411897Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101290- 991031
- 102908
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88904- 66751
- 33642
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13518- 78501